Kevin Korjusel esimesed kaks testipäeva GP3 autoga tehtud

Kevin Korjus, kes tänavu osaleb Euroopas koos F1 etappidega sõidetavas GP3 sarjas Koiranen GP meeskonnas, on saanud esmamulje 3,4 liitrise V6 mootoriga 400 hobujõulisest GP3 autost kätte. Kaks testipäeva Estorilis on selja taga ja üks veel reedel ees. Uus hooaeg toob GP3 sarja uued autod, seega alustavad kõik tiimid üsna puhtalt lehelt, mis seab sarja uustulnuka, Koiranen GP meeskonna võrdsemasse seisu juba pikemalt sarjas olnud konkurentidega. Uus auto on kiire, seda tõestab ka see, et juba esimesel päeval purustati Estorili raja GP3 rajarekord.

Esimesel päeval oli Korjus hommikusel sessioonil seitsmes, kiireim oli Tio Ellinas, kellele Korjus kaotas 2,384 sekundit. Pärastlõunasel sessioonil oli Korjuse aeg viies, kiireimale mehele, Carlos Sainz jr’le oli kiirel ringil kaotust 1,030 sekundit. Kevini tiimikaaslane Aaro Vainio oli hommikul 20 ja õhtul 13, Patrick Kujala oli vastavalt 15 ja 12.

Teise päeva hommikul oli rada Estorilis vihmast märg. Kevin Korjus oli esimeste seas kes rajale läks, kuid hommikusel sessioonil läbis ta vaid viis ringi. Kuna aga rada kuivas, siis sõideti hommikuse sessiooni lõpul välja paremaid aegu ja nii oli Kevin Korjuse aeg 26’s. Kiireim mees oli David Furmanelli, Vainio kuues ja Kujala 16. Pärastlõunal oli Korjuse aeg kuues, mis oli ka terve päeva kuues aeg, kiireim mees taas Sainz jr, kellele Korjus kaotas pool sekundit. Kujala oli 11 ja Vainio 15.

„Üldiselt on asjad sujunud plaanipäraselt, uus auto on kiire, aerodünaamika osas jääb tõsi küll Vormel Renault 3.5 masinale alla. Eriti tuleb see välja kiiretes kurvides. Uuel autol on omad lapsevead, eks probleeme ole olnud paljudel, meil täna näiteks gaasipedaaliga. See tänast päeva natuke pärssis,“ rääkis Kevin Korjus autosport.ee veebilehele.

GP3 testid jätkuvad Estorilis reedel.

 Foto: gp3series.com

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas