Kevin Korjusele võit Renault Sport Trophy sarja Imola etapi kestvussõidus

Kevin Korjus ja rootslane Fredrik Blomstedt R-Ace tiimi autol #3 võitsid Renault Sport Trophy-sarja kestvussõidu Itaalias Imolas, edestades lähimaid konkurente 5,6 sekundiga. Fredrikile oli see esimene võit Renault’ sarjas üldse, Kevinile aga teine järjestikune esikoht pärast Motorlandis võidetud PRO-arvestuse sprindisõitu.

Võidule pani aluse Fredrik, kes võitis kvalifikatsiooni ja alustas võistlust parimalt kohalt. Sõiduviga avaringil kukutas ta küll kolmandaks, kuid rootslane tõusis kiiresti teiseks ja püüdis peagi kinni ka liidri. Kevinile autot üle andes oli tema vahe liidriga vaid sekund, kirjutab Delfi.

Boksipeatusega vahe küll veidi venis, kuid Kevin püüdis esikohal olnud auto #9 peatselt kinni ja asus möödasõiduvõimalust otsima. Esimene katse ei läinud küll korda, kuid ring hiljem täpselt samas kohas suutis Kevin oma paremuse maksma panna ja tõusis võistlust juhtima. Edasi kulges sõit talle suhteliselt lihtsalt, kuna teise koha pärast kemplevad konkurendid takistasid teineteise edenemist. Kevini kasvatas järjekindlalt oma edu ning jõudis ruudulipu alla 5,6 sekundit varem kui teise koha saanud auto #4.

Esikoht Imolas tõstis Kevini ja Fredriki ka Renault Sport Trophy kestvussõitude arvestuse liidriks. Motorlandi teise ja Imola esimese kohaga on neil kokku 43 punkti.

 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas