Kiltsi lennuväljal proovitakse laupäeval sõiduautode lõppkiirusrekordit

Laupäeval 15. augustil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistlus Audi originaalosad One Mile Challenge 2020. Võisteldakse paigaltstardist suurima lõppkiiruse saavutamiseks ühe-miilise (1609 m) distantsi lõpuks. Tegemist on Baltikumi kiireima mootorispordivõistlusega, kus kiiremate tulemused ületavad 350 km/h.

 

Võistlema on tulemas üle 100 kiirusejanulise Eestist, Lätist ja Soomest. Nende hulgas kaks varasemat rekordimeest – Roul Liidemann (Dodge Viper GTS, 362 km/h) ja Aleksandr Ljahh (Nissan Skyline GTR, 350 km/h). Mõlemad on valmistunud uut Baltikumi lõppkiirusrekordit püstitama. 300 km/h ületavat tulemust on sihtimas lausa kümmekond võistlejat. Rajale on tulemas arvukalt tuunitud ja eksootilisi autosid. Mõõduvõtt toimub kolmes võistlusklassis, eriauhinnad on kiireimale naisvõistlejale ja diiselautoga osalejale.

 

Võistlussõidud algavad kell 12.30, pilet pealtvaatajaile maksab 8 eurot, kuni 12-aastased lapsed tasuta. Lisainfo: www.onemile.ee.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas