Kiltsi lennuväljal selguvad Eesti kiirendusmeistrid

Laupäeval kogunevad Haapsalu Kiltsi lennuväljale Eesti kiireimad autod. Glassdrive Finalsil selguvad Eesti kiirenduse meistrivõistluste, karikasarja ning junior bracketi sarja hooaja parimad.

Eelolev nädalavahetus on eriti magus kiirenduse fännidele – Kiltsi lennuväljal asuvad sel hooajal viimast korda mõõtu võtma Eesti kiireimad autod, kus selguvad hooaja parimad. Võimsaimad autod saavutavad kiiruse nullist sajani lausa 1,5 sekundiga. Seejuures küündivad veerandmiilisel distantsil kiirused pea 300 kilomeetrini tunnis. Selliseid kiiruseid ei saavutata niisama – eesmärk on olla vastastest kiirem, sest kaalul on meistritiitel.

Seisud hooaja punktitabelis on tasavägised. Võimsaimas võistlusklassis troonib praegu hooaja punktitabelis esikohal tänavu uue autoga rajale naasenud Lauri Kuriks, ent asu talle seal ei anta. Kuriksile järgneb napi punktivahega Reino Poom, kes on senise kereauto vahetanud redelauto ehk dragsteri vastu ning on iga etapiga teinud järjest paremaid sõite. Selle tõestuseks sõitis Poom juulis toimunud kiirenduvõistlusel uue isikliku ja ka Kiltsi raja rekordi, milleks on nüüd 7,771 sekundit veerandmiilisel distantsil. Võistlejatel on uus rekord, mida lüüa. Lahtised on veel ka kõikide teiste võistlusklasside võitjad, sest senise kolme etapiga välja teenitud punktide erinevused on väikesed.

Et autohuviliste vanemate väikesed lapsed saaksid kah kaasa ning mõnusalt aega veeta, on võistlusalale üles seatud lasteala, kus saab joonistada ja teha muid vahvaid tegevusi.

Silmailu pakuvad Shate tantsutüdrukud.

Pilet 10 eurot ning alla 18-aastased saavad sisse tasuta.

Ajakava:

Laupäev, 23. august

10.30 väravad avatud pealtvaatajaile

11.00-15.00 ajasõidud

16.00-19.00 - eliminaatorisõidud

19.30 autasustamine

Foto: Tarvo Oras

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas