Koiranen GP esitles Soomes GP3 meeskonda

GP3 sarja uustulnuk, Koiranen GP esitles nädala alguses Soomes oma selle aasta GP3 sarja meeskonda. Nagu Eesti võidusõidusõber teab, on seal üheks liikmeks Kevin Korjus, kelle tiimikaaslasteks saavad tänavu kaks soomlast – Aaro Vainio ja Patrick Kujala.

Varem tihedalt Formula Renault sarjadega seotud olnud Soome tiim Koiranen, mille ridades Korjus võitis 2010 aastal FR Eurocup 2.0 sarja, vahetas GP3 sarjas välja Ocean Racing tiimi. Nädala alguses toimus Koiranen GP meeskonna esitlus Soomes ja seal oli üheks suurimaks positiivseks uudiseks nii tiimi kui Soome meedia seisukohast Aaro Vainio liitumine meeskonnaga. Vainio on eelmise aasta GP3 sarja neljas mees, enne viimast etappi oli tal võimalus ka sari võita. Vainio jaoks oli samuti oluline saada endale selleks aastaks meeskond, sest eelmise aasta lõpul katkes tema koostöö F1 sarjas toimetava manageri Nicolas Todt’iga.

Kindlasti on suur küsimus see, kuidas uus tiim uues sarjas hakkama saab. Tiimi manager Afa Heikkinen rääkis pressikonveretsil mtv3.fi lehele järgmist:

„Hooaja algus on kindlasti raske, kui suudame poole hooaja peal esimesi kohti püüda, olen rahul. Teisalt on praegu sarjaga liitumiseks õige aeg. Sellel aastal on sarjas uued autod, turbomootorite asemele tulevad 3,4 liitrised vabalt hingavad mootorid ja jõudu tuleb masinatele juurde oma 120 hobujõudu ja kokku on nüüd GP3 autol 400 hj ja tippkiirus võib ulatuda 285 km/h. Ka aerodünaamika detailid muutuvad, autode pidamine saab olema parem. Seega on osa seni kogutud datast kasutu, küll on teistel tiimidel eelis data osas, mis puudutab rehve ja radasid,“ rääkis Heikkinen.

Kevin Korjuse sõnul on hetkel väga raske midagi öelda, küll on pilt selgem peale esimesi teste. „Kui kõik meeskonnad alustavad uute autodega, siis saame mingi pildi ette alles peale esimesi testipäevi. Kui saame hooaja eelsetel testidel oma tööga hästi hakkama, on kõik võimalik. Uue meeskonnaga muidugi on algus selles sarjas raske, kuid usun meie meeskonda. Teise testiperioodi järel on pilt juba vähe selgem, kes kui kiire on,“ rääkis Korjus mtv3.fi lehele.

Esimeste testidega alustatakse juba nädala pärast Estorilis, siis 12.-13. märts Barcelonas, ning seejärel 3.-4. aprill Silverstone’is. Koos F1 sarjaga sõidetav GP3 sari koosneb tänavu kaheksast etapist, esimene neist 10.-12. mai Kataloonia ringrajal.

fotol vasakult: Patrick Kujala, Kevin Korjus ja Aaro Vainio. Seisab Afa Heikkinen

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas