Missos sõidetud Olerex Eesti MV 3. etapp rallikrossis tõi uusi võitjaid (FOTOD)

12. juulil Võrumaal Misso rallikrossirajal sõidetud Olerex Eesti MV 3. etapp rallikrossis tõi poodiumi kõrgemale astmele uusi võitjaid. Klassis TouringCar saavutas esikoha Rommi Pukk, kes aastase võistluspausi järel tänavu taas rallikrossisarjaga liitus. Teise koha sai Margo Soomets ja kolmanda Siim Sündema.

Klassis Super1600 oli sel korral esindatud veidi lühema võistlejatenimekirjaga kui tavapäraselt, sest nii Janno Ligur kui ka Siim Saluri osalesid samal ajal toimuval rallikrossi MM etapil Belgias. Ometi oli võistlus pingeline ning üllatusterohke. Võidu võttis selles klassis Priit Rebane, teise koha saavutas Tõnu Peek ja kolmanda Artur Metsare.

Noorteklassis, kus sõitvate võistlejate vanus on alla 18. eluaasta, jõudis poodiumi kõrgemale astmele lätlane Ingus Beljakovs. Teise koha sai Robert Reinsalu ja kolmanda Mihkel Varul.

Kõige võimsamate masinate klassis SuperCar kindlustas võiduga oma senist sarja liidrikohta Ranno Bundsen. Tema järel sai finišilipu Andri Õun ja kolmanda koha saavutas Mait Pikkof.

Olerex Eesti MV järgmiseks etapiks pöördub rallikrossisari Eesti rallikrossi sünnipaika Vasalemma rajale, kuhu on oodatud rohkearvuliselt nii sõitjaid kui ka pealtvaatajaid.

Rallikrossisari jätkub 9. augustil.

Misso etapi fotod

Foto: Kristjan Madalvee

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas