Neli võitu ja kümme poodiumit Eesti kardisõitjatele Soomest

18-19. juunil toimus Honkajokis Pesämäki kardirajal X30 Challenge Finland kardisarja teine etapp. Soomes oli nagu alati huvitav võistlus ja tugev konkurents. Kokku osales kõigis klassides 86 sõitjat. Taas olid erakordselt edukad Eesti sõitjad. Eestlased osalesid neljas kardiklassis: KF6 Junior, KF6, X30 Junior ja X30 Senior. Klassis KF6 Junior absoluutne liider rajal oli Jan Kalmet(Liqui-Moly Roli Team) kes võitis sõidud mõlemal päeval. Rimmo Kadapik(Aix Racing) oli mõlemal päeval teine ja Jana Erika Ralman(Liqui-Moly Roli Team) mõlemal päeval kolmas. Ken Oskar Algre(Aix Racing) katkestas laupäeval ja oli pühapäeval viieteistkümnes. Seega KF6 juunior klassis võtsid eestlased mõlemal päeval maksimumi. Sarja punktiarvestuses on nüüd Jan Kalmet kindel X30 Challenge Finland sarja liider!

Klassis KF6 oli Robin Särg(Gear Racing) esimesel võistluspäeval teine. Kahjuks pühapäeval pidi Robin katkestama. Klassis X30 Junior oli Eestiski selle klassi kindel liider Siim Leedma(Aix Racing) laupäeval kolmas. Seevastu pühapäeval võttis ta ilusa möödasõiduga viimasel ringil võidu. Klassis X30 Senior oli heas hoos Kaspar Korjus(Aix Racing) laupäeval kuues, kuid ka tema suutis end pühapäeval maksma panna ja võttis kindla võidu. Gregor Jeets (Vihur Team) oli laupäeval kuueteistkümnes ja pühapäeval kahekümnes.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas