Ott Tänak ja Martin Järveoja tulid Argentina MM-rallil kolmandaks

Rauno Paltser

Argentina MM-ralli oli selle nädalavahetuse kuum teema autospordis. Neljapäeval lühikese Cordoba publikukatsega alanud ralli lõppes pühapäeval sõidetud kahe Argentina klassiku, Mina Clavero ja El Condor katsega. Kokku sõideti Buenos Airesest 700 kilomeetrit loode poole jääva Villa Carlos Paz ümbruses 18 kiiruskatset. Ott Tänak ja Martin Järveoja alustasid rallit väikese eksimusega publikukatsel, kuid tõusid peagi üheksandalt kohalt esikuuikusse. Reedese päeva lõpetasid eestlased viiendal, laupäeva juba kolmandal kohal.

Ford Fiesta WRC piloodid Elfyn Evans ja Daniel Barrit, kes ainsana sarjas sõidavad DMACK rehviga näitasid kõigil päevadel head kiirust. Väikeseid muresid oli ka neil ja nii kahanes nende minutiline edu Hyundai meeskonna Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul ees laupäeva jooksul 11,5 sekundi peale. Pühapäevase esimese katse võitsid Tänak ja Järveoja, Neuville teine ja Evans kolmas, liidrite vahe oli 9 sekundit ja Tänak liidrist 23 sekundi kaugusel. Eelviimasel katsel oli kiireim Neuville, kes edestas Evansit 8,4 sekundiga ja nii oli liidrite vahe vaid 0,6 sekundit Evansi kasuks, Tänak jäi 27,8 sekundi kaugusele. Viimasel katsel oli esimeses pooles kiirem Evans, kuid tegi ühele sillale minnes väikese sõiduvea ja katse lõpp kujunes ülipõnevaks. Finišijoonel edestas Neuville Evansit 1,3 sekundiga ja see tähendas Neuville-Gilsouli võitu Evans Barriti ees. Vahe jäi 0,7 sekundit, mis on läbi WRC ajaloo kolmas napim võit. Ott Tänakule ja Martin Järveojale siis kokkuvõttes kolmas koht ja see on nende selle hooaja kolmas poodium MM-sarjas.

Autoralli MM-sarja kokkuvõttes jätkavad liidritena Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia, kes olid Argentinas neljandad, punkte neil 102, teised Jari-Matti Latvala ja Miika Anttila, kellel punkte 86, Neuville-Gilsoul vähendasid vahet soomlastega, punkte on neil 84 ja neljandad on Tänak-Järveoja, kelle punktiskoor on 66 punkti.

Autoralli MM-sarja kuues etapp sõidetakse Euroopas, 18-21 mail Portugalis.

Kuula Ott Tänaku kommentaare peale Argentina MM-rallit Kuku raadio saate Piloot vahendusel

foto: M-Sport

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2016

Järjekordne raamat sarjast „Eesti Autosport“ koondab endas traditsiooniliselt kokkuvõtet aastast Eesti autospordis. Hulgaliselt pildimaterjali, põhjalikud ülevaated, persoonilood ja 2016. aastat kokku võttev statistika. Järjekorras on see juba 14. raamat ja sellise pika traditsiooniga spordiraamatuid pole Eestis palju. Aasta pakkus meile erinevatelt aladelt erinevaid emotsioone ja need on kõik siia kaante vahele pandud.

See raamat on väärikas kokkuvõte 2016. aastast Eesti autospordis ja see leiab kindlasti tee Eesti autospordisõbra raamaturiiulisse. Saadaval nii raamatupoodides kui EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas