Jüri Vips tõusis Itaalia F4 etapil poodiumile

Itaalia F4 meistrivõistluste etapil Imola ringrajal saavutas Jüri Vips pühapäevastes sõitudes teise ja kuuenda koha.

Laupäeval toimunud avasõitu alustas kvalifikatsioonis teist aega näidanud Jüri Vips esireast, aga kahjuks sai Prema Powerteami sõitja auto stardijärgsetes esimestes kurvides toimunud saginas viga ja Vips oli sunnitud võistluse pooleli jätma. Teises kvalifikatsioonis, kus mängus olid stardikohad pühapäevasteks sõitudeks näitas Vips taas väga häid ringiaegu, aga kahjuks annuleeriti tema parim ringiaeg ning nii jäid stardikohtadeks seitsmes ja kuues.

Imola ringrada tabas pühapäeva hommikul tihe vihmasadu, aga nädalavahetuse teist sõitu 7. stardikohalt alustanud Jüri Vipsi see ei häirinud ja eestlane tegi märjal rajal suurepärase sõidu ning finišeeris teisena. Kolmandas sõidus tõusis Jüri Vips taas kiirelt teisele kohale, aga siis tegi liider sõiduvea, sõitis korraks rajalt välja ning kui ta rajale tagasi pöördus, sõitis ka Vips korraks konkurendi vältimiseks rajalt välja ja langes kuuendale kohale. Mõlemas sõidus jäi Jüri Vipsi arvele ka võistluse kiireim ring.

Jüri Vips: "Kuna peamine eesmärk on tänavu Saksamaa meistrivõistlused, siis Itaalia sarjas osalemine oli heaks ettevalmistuseks Saksa sarja viimasteks etappideks. Nädalavahetusega Imolas võib igati rahule jääda, sest kiirus oli väga hea ja see andis hea enesetunde järgmisteks sõitudeks."

Järgmisel nädalavahetusel toimub Sachsenringil eelviimane etapp Saksamaa F4 meistrivõistlustel, kus Jüri Vips hoiab enne kaht viimast etappi liidrikohta.

 

Foto: Prema Powerteam

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2016

Järjekordne raamat sarjast „Eesti Autosport“ koondab endas traditsiooniliselt kokkuvõtet aastast Eesti autospordis. Hulgaliselt pildimaterjali, põhjalikud ülevaated, persoonilood ja 2016. aastat kokku võttev statistika. Järjekorras on see juba 14. raamat ja sellise pika traditsiooniga spordiraamatuid pole Eestis palju. Aasta pakkus meile erinevatelt aladelt erinevaid emotsioone ja need on kõik siia kaante vahele pandud.

See raamat on väärikas kokkuvõte 2016. aastast Eesti autospordis ja see leiab kindlasti tee Eesti autospordisõbra raamaturiiulisse. Saadaval nii raamatupoodides kui EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas