Ralf Aron saavutas F3 etapil Nürburgringil 3. koha

Euroopa F3 meistrivõistluste 8. etapp möödus Ralf Aroni jaoks tõusvaks joones ja viimases sõidus saavutas ta tubli kolmanda koha.

Nürburgringil toimunud võistluse kvalifikatsioonides püsis Ralf Aron oma ringiaegadega pidevalt esimeste seas ning teeniski kaheks esimeseks sõiduks kuuendad stardikohad ja viimaseks sõiduks neljanda stardipositsiooni.

Alustanud laupäevast esimest sõitu vihmast märjal rajal kuuendalt kohalt tegi Hitech GP tiimi eestlasest võidusõitja väga hea stardi, aga kahjuks toimus märjal rajal palju kergeid kontakte ja ühes sellises purunes Aroni autol rehv, mille vahetuseks oli ta sunnitud pöörduma boksi. Rajale tagasi jõudes oli ta praktiliselt langenud viimasele ehk 22. kohale, aga hea sõiduga õnnestus tal lõpuks tõusta 14. kohale.

Pühapäevaks oli vihmasadu vaibunud ja rada kuiv. Kuuendalt kohalt teist sõitu alustanud Ralf Aronil õnnestus võistluse käigus mööduda ühest konkurendist ja finišeerida 5. kohaga. Aga nädalavahetuse viimases sõidus tegi neljandalt kohalt startinud Aron juba esimesel ringil ilusa möödasõidu, tõusis kolmandaks ja püsis sel kohal kuni võistluse lõpuni.

Ralf Aron: "Avasõidus sõideti mulle tagant otsa ja seetõttu purunes tagarehv. Teises kvalifikatsioonis oli ringiaegades pidevalt esimene-teine, aga kahjuks viimastel minutitel, kui teise parandasid kõik oluliselt oma aegu, tegin väikese vea. Pühapäevased sõidud kulgesid edukalt ja oluline oli, et tempo oli hea ning suutsin oma kohta parandada. Eks möödasõidud ongi need, mis kõigile silma jäävad. Tiim on teinud head tööd, sest auto on tunduvalt parem, kui mõnel varasemalt etapil."

Euroopa F3 meistrivõistluste 9. etapp sõidetakse kahe nädala pärast Spielbergi ringrajal Austrias.

 

Foto: Hitech GP

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2016

Järjekordne raamat sarjast „Eesti Autosport“ koondab endas traditsiooniliselt kokkuvõtet aastast Eesti autospordis. Hulgaliselt pildimaterjali, põhjalikud ülevaated, persoonilood ja 2016. aastat kokku võttev statistika. Järjekorras on see juba 14. raamat ja sellise pika traditsiooniga spordiraamatuid pole Eestis palju. Aasta pakkus meile erinevatelt aladelt erinevaid emotsioone ja need on kõik siia kaante vahele pandud.

See raamat on väärikas kokkuvõte 2016. aastast Eesti autospordis ja see leiab kindlasti tee Eesti autospordisõbra raamaturiiulisse. Saadaval nii raamatupoodides kui EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas