BMW Xtreme Cup hooaeg oli eestlaste jaoks edukas

Nädalavahetusel Alastaro ringrajal peetud BMW Xtreme Cup hooaja viimaselt võistluselt toodi koju taas mitu karikat. Lõppenud hooaja Eesti ja Soome MV ja NEZ (Põhjamaade) arvestuse võitja on Andre Kiil.

BMW Xtreme Cup sari on Põhjamaade vaieldamatult tihedaima riviga ringrajasari, kus saab reaalselt mees mehevastu võrdsetel tingimustel võistelda. Palju erinevaid radasid ja sõbralik seltskond on see, mis toob sõitjad ikka ja jälle viimseni pingutama. Lõppenud hooaeg pakkus sõitjatele väga mitmekülgseid tingimusi. Sõitjad said nii rahet kui ka lõõmavat päikest ning autod pandi proovile tehniliselt väga erinevatel radadel.

Sarja üldvõitja Andre Kiil lõppenud hooajast: “Minu 2017 hooaeg oli peaaegu ideaalne. Tehnika toimis hästi ja meie väikese meeskonna töö oli ka super. BMW Xtreme Cup’i hooaeg ise oli väga põnev ning konkurents kõva. Nii palju osalejaid kui tänavu polegi selles sarjas vist kunagi olnud. Radade valik oli vinge - minu jaoks oli ka kaks täiesti uut rada nagu Ahvenisto ja Alastaro. Kõige huvitavam rada oma väga suurte tõusude, languste ja pimedate kurvidega oli kindlasti Ahvenisto.”

 Alastaros viimase etapi 45-minuti sõitu võitja Kren Tunder muljetab hooajast aga Bikernieki ringraja kontekstis: “Hooaeg oli raske, 2017 aasta on olnud minu nelja aasta BMW Xtreme Cup sarja konkurentsitihedaim hooaeg. Alates esimesest etapist kus Riias noppisin järjest kaks poodiumit ja kolmandat püüdes tegin suure avarii, ei olnud enam palju kaotada, tuli vaid edasi võidelda. Uus auto näitas, et suudan olla väga kiire märgades oludes ja seda oma lemmik rajal Riias. Kuivaga ei olnud alati kiirus see ja tööd peab tegema, et suudaksin kiire ringi mitte vaid trennides vaid ka kvalifikatsioonis kokku panna.” 

BMW Extreme Cup 2017 punktid

http://rada.ee/wp-content/uploads/2014/06/BMW-Extreme-2017-punktid-peale-VI-Etappi-.pdf

Võistluse galerii

https://www.facebook.com/karolakoopuu/media_set?set=a.1443848112319177.1073741845.100000820056950&type=3

 

Foto: Karola Koopuu

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas