Veoautokrossi hooajale tõmmati joon alla Matsi rajal Võrumaal

Võrumaal, Matsi rajal peetud veoautokrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste hooaja viimasel etapil jagus pinevust kuni viimaste ringideni. Võistlussituatsioonid muutusid nii tuliseks, et neid tuli paaril korral lahutada mitme rajatraktoriga ja mõni võistlusauto lõpetas ilma oluliste keredetailideta.

Gaz 51/52 klassis, kus käesoleva aasta Eesti meistriks oli kroonitud Marko Tiinas juba enne viimast etappi, tegi head sõitu Bruno Leimanis. Bruno tegi hooaja parima võistluse ja võitis nii poolfinaalid kui finaali. See kindlustas talle üldarvestuses pronksmedali. Läbi hooaja stabiilset sõitu teinud Kaido Orro oli teine nii Matsil kui üldarvestuses. Enne Matsi etappi vaid kahes poolfinaalis teine olnud ja ülejäänud sõidud võitnud Marko Tiinas väga ei pingutanud ja võttis Matsilt kolmanda koha. Võrumaa meeste rahvusspordialaks peetavas veoautokrossis võrukesed Jaanus Simul ja Andre Mõttus seekord selles klassis poodiumile ei pääsenud ja üldarvestuses medalit ei saanud. Tartlane Veiko Hirsnik oli Matsil neljas.

Kokku käis läbi hooaja selles klassis rajal 17 meest ja hooaja kokkuvõttes oli esikolmik nii Eesti kui Balti MV arvestuses Tiinas, Orro, Leimanis.

Kõige põnevam oli tabeliseis enne viimast etappi Gaz 53 klassis, kus esikolmikut lahutas omavahel vaid paar punkti. Ühel esikolmiku mehel, Toomas Repil võistlus taaskord tehniliste probleemide tõttu ebaõnnestus ja ta pidi Matsil katkestama. Hooaja kokkuvõttes kolmas koht. Esikoha pärast nii etapil kui üldarvestuses käis tihe rebimine Erko Sibula ja Mikk Mäesaare vahel kuni viimase ringini. Poolfinaalid võitis Sibul Mäesaare ees. Finaali asus aga juhtima Mäesaar. See oleks taganud talle ka meistritiitli. Sibul suutis paar ringi enne finišit mööduda ja võita. See tagas meistritiitli omakorda talle, olles vääriliseks tasuks 10 aastasele võistleja karjäärile. Sama pinev kui võistlus esikolmiku kohtadele oli konkurents ka järgnevale kolmele kohale. Andres Allik oli kahes poolfinaalis kolmas, ebaõnnestunud finaalsõit andis aga viienda koha. Kokkuvõttes oli Allikul, neljanda lõpetanud Tajo Aasarohul ja kuuendana lõpetanud Illimar Hirsnikul võrdselt punkte. Vastavalt üldjuhendile võttis üldarvestuses neljanda koha Hirsnik, Aasarohu ja Alliku ees.

Matsil käis esimest korda käesoleval aastal rajal ka selle klassi eelmise aasta meister Vaiko Samm. Targalt sõidetud finaalsõit andis talle kolmanda koha.

Selles klassis käis läbi hooaja stardis 12 meest. Eesti MV (Balti MV selles klassis ei peeta) esikolmik Sibul, Mäesaar, Repp.

Superbagide klassis oli kuld ja hõbe juba enne Matsit jagatud. Mart Henningu ja Tanel Kihulase kohti ei saanud enam keegi reaalselt ohustada. Pinev võistlus käis kolmandale kohale. Eino Tänavotsalt laenatud bagiga tegi taaskord hea sõidu Lauri Leiten. Lauri võitis nii poolfinaalid kui finaali ja tagas sellega üldarvestuse kolmanda koha. Tugeva sõidu tegi Margus Vainumets, saavutades etapil kolmanda koha. Osalemine vaid pooltel etappidel ei lubanud kokkuvõttes aga kõrgemat kohta kui seitsmes. Debüüdi bagisõidus tegi eelmise aasta Eesti meister Gaz 51 klassis Ott Kevvai. Mõlemad poolfinaalid lõpetas ta teisena. Finaal enam nii hästi ei läinud ja kuues koht.

Bagide klassis käis läbi hooaja stardis 16 võistlejat. Eesti ja Balti MV esikolmik Henning, Kihulane, Leiten.

Vaata ka: https://www.facebook.com/veoautokrossiajalugu

 

Tekst ja fotod: Kalle Allik

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2016

Järjekordne raamat sarjast „Eesti Autosport“ koondab endas traditsiooniliselt kokkuvõtet aastast Eesti autospordis. Hulgaliselt pildimaterjali, põhjalikud ülevaated, persoonilood ja 2016. aastat kokku võttev statistika. Järjekorras on see juba 14. raamat ja sellise pika traditsiooniga spordiraamatuid pole Eestis palju. Aasta pakkus meile erinevatelt aladelt erinevaid emotsioone ja need on kõik siia kaante vahele pandud.

See raamat on väärikas kokkuvõte 2016. aastast Eesti autospordis ja see leiab kindlasti tee Eesti autospordisõbra raamaturiiulisse. Saadaval nii raamatupoodides kui EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas