Noored roolis 2016 - Zebra Cup alustas enda neljanda hooajaga!

Eelmisel pühapäeval ehk 6.märtsil toimus hooaja esimene etapp Noored roolis 2016 - Zebra Cupi sarjas. Ilmaolud olid lumised ja esimene etapp sai toimuda lumel. Tänu Aare Tammele ja Raadimõisa Snowtubingu pargile, sai sinna rajatud spetsiaalne lumerada, kus lapsed saaksid teha ohutult oma esimesed sõidud.

Taaskord võis tõdeda, et sari on saanud väga populaarseks meie noorte seas, kelle vanus jääb 8.-15. aastate vahele. Esimesel etapil osales kokku 48 noort.

Sarja korraldajatel tegi rõõmu see, et nooremate tüdrukute arvestusklassis(8.-12. aastased) osales rekordarv tüdrukuid, kokku oli selles klassis 10 tüdrukut! Esimese koha sai Krisette Sander, kes näitas väga kindlat sõitu. Talle järgenesid Rignes Hainsalu ja Marleen Sule.

Nooremate poiste vanusesklass(8.-12.aastased poisid) on alati olnud sarja kõige suurema osavõtuga klass, kus seekord osales 22 poissi. Esimese koha napsas Sten Ivanov eelmise aasta meistri Henri Helü eest. Kolmandaks tuli Jürgen Järveküla.

Vanemate tüdrukute arvestusklassis (13.-15. aastased) oli kahjuks ainult üks osavõtja, kuid see ei heitutanud esmakordselt rajal olnud Natalie Marie Ernitsit, kes näitas väga head sõiduoskust ja kiiret arengut läbi võistluse.

13.-15. aastaste poiste arvestusklassis oli esimesel etapil kõva rebimine poodiumi kohtadele. Etapi võidu viis koju Hannes Saar, kes edastas napilt Karl Kaasanit ja Robin Kiisholtsi.

Suured tänud kõigile toetajatele, kes te panustate noorte liikluskultuuri arengusse! Tänu teile on meil õnnestunud juba neljandat aastat järjest korraldada Noored roolis sarja!

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas