Ott Tänak – Martin Järveoja lõpetasid hooaja viimase MM-ralli teisel kohal

MM-hooaja viimast võistluspäeva alustasid liidrina Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), kelle edu Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) ees oli 20,1 sekundit. Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Fiesta RS WRC´17) alustasid pühapäevaseid katseid kolmandalt kohalt. Hyundai sõitjatest jäid eestlased maha 40,6 sekundiga.

Pühapäeva avakatsena sõideti 10,03 km pikkune Pilbara Reverse kiiruskatse, mille võidu võtsid Elfyn Evans – Danie Barritt (Ford Fiesta RS WRC´17). Katse teine aeg Esapekka Lappile – Janne Fermile (Toyota Yaris WRC) +2,5 ja kolmas Sebastien Ogierile – Julien Ingrassiale (Ford Fiesta RS WRC´17) +3,6. Tänak – Järveojale päeva esimesel katselt kuues aeg +7,2.

Katsel tegid sõiduvea ja riivasid vasaku auto poolega puud Stephane Lefebvre - Gabin Moreau (Citroen C3 WRC). Prantslased jõudsid küll katselõppu, kuid pidid viltuse tagumise vasaku ratta ja purunenud vedrustuse tõttu katkestama.

Viimase võistluspäeva pikim katse üllatas konkurente tugeva vihmasajuga ning see sundis nii mõnegi mehe veidi gaasipedaali tõstma. Katsevõidu võtsid Hayden Paddon – Sebastian Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC), kes edestasid 3,7 sekundiga Lappi – Fermi. Katse kolmas aega Evans – Barritile +8,5, kuid nemad kiirustasid katselõpust minema, et saaks üle vaadata katsel tõrkuma hakanud käigukasti.

Tänak – Järveojale pika katse viies aeg +14,5. Eestlased võtsid üldarvestuses Latvala – Anttilalt tagasi 12,3 ja Neuville – Gilsoulilt 21,4 sekundit. Neuville edu Latvala ees oli nüüd 9,9 ja Tänaku ees 21,3 sekundit.

Libedal katsel katkestasid ja keerasid oma Citroen C3 WRC üle katuse Craig Breen – Scott Martin. Õnneks oli meestega kõik ok.

Enne hoolduspausi läbiti veel lühike Wedding Bells16 kiiruskatse esimene läbimine. Katsevõidu võttis Neuville, kes suurendas oma üldedu Latvala ees 14,7 sekundile. Tänakule päeva kolmandalt katselt kolmas aega +4,7. Kokkuvõttes jäi eestlane liidrina jätkanud belglasest maha 26 sekundiga.

Võistlus oleks peale hoolduspausi pidanud jätkuma päeva avakatsena sõidetud Pilbara Reverse kordusega, kuid hommikused vihmad olid katse osad lõigud muutnud läbimatuks ning nii otsustasid korraldajad selle ära jätta.

Hooaja ja ralli viimase katsena sõideti 6,44 km pikkuse Wedding Bells16 II korduvläbimine.

Hooaja esimese punktikatse võidu võttis Ogier, kelele Tänak kaotas vaid 0,1 sekundiga.

Katsel katkestas teiselt kohalt Jari-Matti Latvala, kes lõikas ühte vaskkurvi liiga innukalt, mille tulemusel purunes vasaku esimese ratta vedrustus ning tulemuseks katkestamine.

Hooaja viimase ralli võitsid Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul, kellele see oli hooaja neljandaks võiduks.

Ott Tänak – Martin Järveoja lõpetasid hooaja viimase ralli aasta kaheksanda poodiumikohaga ning jäid võitjatest maha 22,5 sekundiga.

„Ausalt öeldes ei mõelnud ma sellest kordagi, aga viimasel ülesõidul mõtlesin sellest palju. See on raske hetk, kuna olen selles peres pikalt olnud. Malcolm Wilson on andnud mulle palju raskeid õppetunde ja sel aastal sain veel õppida Sebastieni (Ogier) kõrval - aitäh, Malcolm, aitäh, M-Sport - on kahju lahkuda, a selline on elu,“ sõnas emotsionaalne Tänak pärast M-Sport meeskonna eest tehtud viimast starti.

Hooaja viimase poodiumikoha teenisid Hayden Paddon – Sebastian Marshall, kes jäid meeskonnakaaslastest maha 59,1 sekundiga.

 

26. Kennards Hire Rally Australia 2017 lõppjärjestus

1.Neuville / Gilsoul Hyundai i20 Coupe WRC 02:35:44.8

2.Tänak / Järveoja Ford Fiesta WRC '17 +00:22.5

3.Paddon / Marshall Hyundai i20 Coupe WRC +00:59.1

4.Ogier / Ingrassia Ford Fiesta WRC '17 +02:27.7

5.Evans / Barritt Ford Fiesta WRC '17 +03:05.6

6.Lappi / Ferm Toyota Yaris WRC +03:49.5

7.Meeke / Nagle Citroën C3 WRC +22:58.4

8.Quinn / Searcy Mitsubishi Lancer Evo IX +25:03.4

9.Dalton / Allen Škoda Fabia R5 +25:39.6

10.Herridge / Hill Subaru Impreza WRX +29:52.3

 

Tekst: Rauno Paltser

Foto:M-Sport

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas