Ott Tänak – Martin Järveoja võitsid Walesi MM-ralli ja suurendasid konkurentide ees punktiedu

Möödunud nädalavahetusel sõideti Walesis autoralli MM-hooaja 12. võistlus.

MM-liidritena asusid järjekorras 75. Walesi ralli starti Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). Kuigi eestlased kaotasid neljapäeva õhtul sõidetud publikukatsel välja surnud Toyota mootori tõttu aega, siis reedesel võistluspäeval võitsid eestlased neli kiiruskatset ning lõpetasid päeva liidrina. Kui laupäevast võistluspäeva alustasid Tänak – Järveoja 3,4 sekundilise eduga, siis päeva lõpuks oli see suurenenud 11 sekundile.

Kuigi pühapäeval läbiti vaid neli kiiruskatset ja ligi 34 katsekilomeetrit, siis ei võtnud eestlased tempot maha ning võitsid veel kaks katset, mille hulgas ka rallit lõpetanud punktikatse.

Walesis karjääri 12. ja tänavuse hooaja kuuenda MM-ralli võidu teeninud eestlased suurendasid oma MM-arvestuse punktiedu lähimate jälitajate Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC) ees 28 punktile. Walesis teise koha saanud ja ralli lõpuks eestlastest 10,9 sekundi kaugusele jäänud Thierry Neuville – Niolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), jäävad punktiarvestuses eestlastest maha 41 punktiga.

„See oli pikk nädalavahetus, sest päevad olid pikad ja ööd lühikesed. Terve aja oli pinge peal ja vahe polnud kordagi suurem, kui 10 sekundit. Sõitsime igal katsel piiri peal ja oli küll raske ralli, kuid see tulemus maitseb hästi. Kaks etappi on veel sõita ja teame, et minevikus on olnud palju draamat. Peame säilitama fookuse ja jätkama samamoodi,“ sõnas Tänak poodiumi järgselt.

Autoralli MM-sari jätkub kolme nädala pärast, kui 24.-27.oktoobrini sõidetakse Kataloonia MM-ralli.

 

Foto: Toyota Gazoo Racing

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas