Pärast aastast pausi ringrajal naaseb Eesti üks paremaid võidusõitjaid Kevin Korjus taas rajale

2014. aastal viimati kestvussarjades McLareniga võistelnud Korjus istub tänavu Renault rooli ja osaleb R-Ace GP meeskonnaga Renault Sport Trophy sarjas. Autoks on väga kiire ja uuenduslik Renault R.S. 01, mis on näiteks võrreldes Kevini eelmise auto McLareniga oluliselt kiirem. Selles sarjas jagatakse autot kahe piloodi vahel ja Kevini tiimkaaslaseks on rootslane Fredrik Blomsdtedt. Kokku sõidetakse sarjas 6 etappi ja igal etapil 2 sõitu. Igal etapil sõidab üks piloot ühe sõidu üksi ja teist sõitu jagatakse- mõlemad piloodid sõidavad pool tundi. Mis teeb sarja eriti ihaldusväärseks on auhind- nimelt saab sarja võitja hooaja lõpus Nissani tehase testi Super GT autoga, mis on kiireim kereautode sari. Kui test õnnestub saab võitja järgmiseks hooajaks Nissani tehasesõitja koha Super GT sarjas. Kui aga Nissan peaks piloodi teenetest loobuma saab sõitja kompensatsiooniks auhinnaraha 200 000 eurot.

Renault Sport Series R.S.01 auto on Renault tehase poolt spetsiaalselt toruraamile ehitatud võidusõidu auto. 3.8 liitrisel V6 mootoril on 550 hobujõudu ja tippkiirus ulatub 300km/h. Erinevatel radadel peetud testide ja võistluste ringiajad näitavad otsest võrdlust DTM sarja autodega.

Lisaks võidusõitmisele jätkab Kevin oma treeneri- ja inseneritööd F4 sarjades nii Põhja-Euroopa kui Hispaania meistrivõistlustel. Samuti on kindel soov osaleda võimalusel kardivõistlustel Eestis KZ2 klassis.

Renault Sport Trophy sarja esimene etapp peetakse juba sel nädalavahetusel Hispaanias Aragoni ringrajal.

Kevin Korjus: “Mul on erakordselt hea meel olla taas rajal ja taas võistlustules. Üks vahele jäänud hooaeg on minu sõiduisu ainult kasvatanud ja nüüd pärast edukalt möödunud teste uue tiimi ja uue autoga olen väga motiveeritud. Eriti rõõmu valmistab auto kiirus ja pidurid, mis võimaldavad väga kiiret sõitu ja seeläbi pakub see suure naudingu rajal”.

Sarja ja autoga saab tutvust teha Renault Sport Series kodulehel:

http://www.renaultsport.com/renault-sport-series-renault-sport-rs01-championship.html

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas