Paul Aron krooniti Euroopa meistriks

Prantsusmaal toimunud kardispordi Euroopa meistrivõistluste viimasel etapil krooniti OK Junior klassis meistriks Paul Aron.

Essay kardirajal toimunud viimasel etappi alustas Paul Aron finaalisõitu seitsmendalt kohalt. Pingeline võistlus kujunes avariiderohkeks ja juba esimesel ringil katkestati sõit raske avarii tõttu. Paul Aronil õnnestus tõusta võistluse käigus neljandaks, aga viimastel ringidel pidi loovutama ühe koha oma tiimikaaslasele. Siiski piisas viiendast kohast, et kindlustada Euroopa meistritiitel OK Junior klassis. Kokkuvõttes võitis Paul Aron neljast etapist kaks ning lisaks saavutas 15. ja 5. koha.

Paul Aron: "Eelsõitudes oli mul veidi probleeme rehvidega ja seetõttu sain finaalsõiduks seitsmenda stardikoha. Finaal kujunes hästi kaootiliseks ja toimus mitmeid avariisid, aga mul õnnestus tõusta kiirelt teisele kohale. Aga siis hakkas liidril radiaatorist vett välja tilkuma ja nii libisesin veidi ning langesin teiselt kohalt seitsmendaks. Seejärel hakkasin uuesti tulema ja tõusin kiirelt neljandaks. Minu ees sõitis punkitabelis kolmandal kohal paiknenud sõitja ja ta kattis ägedalt ning kui ürtasin ühes kurvis temast mööduda, siis läks kurv veidi pikaks ja tiimikaaslane pääses minust mööda. Langesin viiendaks, aga teadsin, et meistritiitli võitmiseks piisab ka sellest kohast ja sõitsingi seejärel rahulikult lõpuni. EM-tiitli võitmisega sai hooaja üks peamisi eesmärke täidetud. Septembris osalen veel MM-võistlustel Kristianstadis - see rada mulle meeldib, kiirust mul praegu jagub ja seetõttu on võimalus seal hea koht saavutada."

 

Lisatud foto, autor CIK/KSP

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas