Peaminister Taavi Rõivas võõrustas Eesti ja Soome Autospordi Liidu juhatuse liikmeid

Möödunud nädalal külastas Eestit Soome Autospordi Liidu juhatus. Ühise töökoosoleku käigus arutati erinevaid koostöövorme, mis aitaksid kaasa autospordi ja autonduse arengule mõlemas riigis. Üheskoos külastati ka Stenbocki maja, kus mõlema riigi delegatsiooni võttis vastu peaminister Taavi Rõivas.

Delegatsioonide, mida Soome poolt juhtis Soome Autospordi Liidu president Juhani Pakari ja Eesti poolt Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen, kohtumisel peaminister Taavi Rõivasega vesteldi vabas vormis erinevatel teemadel ja peaminister tutvustas külalistele Stenbocki maja ning selle ajalugu.

Sellele järgnnenud ühisel töökoosolekul oli teemaks kahe riigi autospordi alane koostöö. Eeskätt keskenduti erinevate takistuste ületamisele, välja toodi erinevad tehnilised tingimused ja reeglid, mida on eesmärk tulevikus ühtlustada. Lepiti kokku, et edasi minnakse alade põhiste töörühmade moodustamisega, et teemadele konkreetsemalt keskenduda. Ühtlasi olid mõlemad delegatsioonid ühisel arvamusel, et sellised kohtumised kahe naaberriigi autospordi eestvedajate vahel võiks olla iga-aastased.

Stenbocki maja külastuse fotogalerii

Foto: Timo Anis

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas