Põhjamaade vormel-4 meistrisari kutsub kõiki nädalavahetusel auto24ringile tasuta võistlust vaatama

Sellel reedel ja laupäeval sõidetakse koos Eesti autoringraja meistrivõistluste viimase etapiga Põhjamaade meistrisarja FIA NEZ SMP F4 etapp. Tegu on tänavu alustanud uue vormelisarjaga, kus osalevad Rootsi, Soome ja Venemaa noored sõitjad. Kõik nad sõidavad ühesuguste vormel-4 masinatega. Sarja esimesele kolmele on rahalised stipendiumid liikumaks edasi järgmisel aastal Euroopa F3 meistrivõistlustele, esikohale 350 000 eurot, teisele 150 000 eurot ja kolmandale kohale 20 000 eurot.

Kokku osaleb FIA NEZ F4 sarjas 15 sõitjat. Sarja promootoriks on koostöös Soome Autospordi Liiduga eestlastele tuttav Koiranen GP meeskond ja üheks koostööpartneriks SMP Racing meeskond, mille spordidirektorina toimetab endine F1 sõitja Mika Salo. Ühe noorte sõitjate juhendajana on ametis ka Kevin Korjus, kellel pikaajaline koostöö Koiranen GP meeskonnaga.

Reedel on Pärnu külje all asuval auto24ringil vabatreeningud ja ajasõidud, laupäeval on aga kavas võistlussõidud, millest esimene stardib kell 10.00. Kokku on FIA NEZ SMP F4 sarja etapil kavas kolm võistlussõitu.

Väga oluline on tulev nädalavahetus ka Eesti autoringraja meistrivõistluste viimane etapp klassidele Formula Scandic ja BMW 325 Cup, kus seisud enne hooaja viimaseid sõite on väga põnevad. Meelelahutuslikke vahepalasid auto24ringil pakuvad Eesti drifti paremikku kuuluvad sõitjad.

Võistlus on mõlemal päeval pealtvaatajatele tasuta, selleks tuleb vaid käia ära FIA NEZ SMP F4 sarja kodulehel http://smpf4championship.com/event/parnu-round-5/ ja alla laadida sealt tasuta piletid

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas