Poolsada pro-driftijat jahib täna kvalifikatsioonivõitu

Täna algavad LaitseRallyPargis Euroopa suure võistlussarja Drift Allstars YACCO Estonian GP treeningsõidud ja kvalifikatsioon, kus selgitatakse välja sõitjate paremusjärjestus homseteks tandemsõitudeks.

LaitseRallyPargi driftirada täitub täna hommikul sõitjate ootuste ja püüdlustega, et sõltuvalt sõitjalt kas lihvida oma oskusi sel rajal või saada uue rajaga võimalikult hästi tuttavaks. Aega on neil veel loetud tunnid, sest alates kella 17.30 on iga nende sõit hinnatav – iga sõit peab olema maksimaalselt lihvitud nii, et ei sõidaks meetritki otse, vaid ainult külg ees, võimalikult täpse trajektooriga ning suurel kiirusel. Laitse rada on omasuguste seas üsnagi omapärane. Hüpekaga radu ei ole just palju. Drift Allstars Eesti etapi külalisvõistleja Aurimas „Odi“ Bakchis on sõitnud juba aastaid Formula Drift sarjas, ent polnud hüppega rada veel proovinud. Odi sai teha oma esimesed prooviringid uuel rajal uue autoga kolmapäeval, mis ta sai katsetada, kuidas oleks õige parem sõita hüppele, millele järgneb betoonsein, millele tuleb sõita võimalikult lähedal, ent mitte seda puutuda. Odi arvas, et rada on omamoodi ohtlik, aga piisava treeninguga hästi sõidetav.

Kiidusõnu raja suhtes jagub ka sõitjatelt, kes lihvivad oma sõidutehnikat, et mitte eksida ja autot betooni purustada. Treeninguaega on kõigile veel jäänud piisavalt, et saavutada võimalikult hea positsioon kvalifikatsioonis ning sealt edasi ootavad juba tandemsõidud, mis löövad adrenaliini tõeliselt lakke. Kohal on Euroopa driftimaastiku paremik, võistlejaid on ka Austraaliast ja Ameerika Ühendriikidest.

Võistluse korraldajad annavad pealtvaatajaile teada, et vahetult enne LaitseRallyParki jõudmist on maanteel käimas väiksemas mahus teetööd, mis lisavad mõne lisaminuti kohale jõudmiseks.

 

Ajakava:

Reede, 7. august

11.00 väravad avatud pealtvaatajaile

kuni 17.30 vabatreening

17.30 sõitjate koosolek

18.30 kvalifikatsioon

20.30 kvalifikatsiooni tulemused

 

Laupäev, 8. august

10.00 väravad avatud pealtvaatajaile

vabatreening

13.00 sõitjate tutvustamise paraad

13.30 top32

18.00 võitjate autasustamine

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas