Porsche Festival Race 2017 sõitudelt toodi koju tervelt 6 karikat

Soomes augustikuu viimasel nädalavahetusel Alastaro ringrajal toimunud võistlus Porsche Festival Race 2017 oli eestlaste jaoks edukas. Karikaid nopiti nii BMW Xtreme Cup erinevatelt sõitudelt kui ka Porsche 997 klassist.

BMW Xtreme Cup Eesti ja Soome MV 5.etapi 45-minuti sõidu võitis Andre Kiil. Liidrist 5.662 sekundit taga oli isa-poja duo Timo ja Markus Grönthal ja kolmanda koha karika tõi koju Thomas Padovani, kelle vahe Kiiliga oli 5.957 sekundit. Kiili sõnul võit kergelt ei tulnud: “Kui 37 minutit sõidetud, läks olukord raskeks. Kaldusin ideaaltrajektoorist veidi kõrvale ja riivasin vist äärekivi. Vibratsiooni järgi tundus nagu oleks rehv purunenud, kuid tegelikkuses said veljed väga tugevalt kannatada. Hoolimata sellest, et ma löögi tagajärjel tempo palju rahulikumaks võtsin, õnnestus mul finishijoon siiski esimesena ületada.”

Järgmisel päeval BMW Xtreme Cup Eesti ja Soome MV 5.etapi 20-minuti sõitudes olid taas eestlased poodiumil: Esimeses sõidus sai teise koha nr 99 all sõitev Kren Tunder, kaotades Grönthalile 4.078 sekundit. Teise sõidu võitis Andre Kiil, kelle kannul oli vaid 0.299 sekundiga Kren Tunder.

Porsche 997 klassi teises 20-minuti sõidus tõi Oliver Tiirmaa koju kolmanda koha karika. Kui trennide ajal oli rada kuiv ja sobiva rütmi sai kiirelt kätte, siis võistluspäeva ilmastikutingimused olid kõike muud kui soodsad. Viimaselt positsioonilt startinud Tiirmaa tegi väga head sõitu ja lõpetas kolmandana.

Viimane EMV, NEZ ja FTCC etapp toimub 22.-24.septembril ja taaskord Soomes Alastaro ringrajal.

Fotod võistlusest: https://www.facebook.com/pg/autoringrada/photos/?tab=album&album_id=2019374324949182

Foto: Edgar Seemendi

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2016

Järjekordne raamat sarjast „Eesti Autosport“ koondab endas traditsiooniliselt kokkuvõtet aastast Eesti autospordis. Hulgaliselt pildimaterjali, põhjalikud ülevaated, persoonilood ja 2016. aastat kokku võttev statistika. Järjekorras on see juba 14. raamat ja sellise pika traditsiooniga spordiraamatuid pole Eestis palju. Aasta pakkus meile erinevatelt aladelt erinevaid emotsioone ja need on kõik siia kaante vahele pandud.

See raamat on väärikas kokkuvõte 2016. aastast Eesti autospordis ja see leiab kindlasti tee Eesti autospordisõbra raamaturiiulisse. Saadaval nii raamatupoodides kui EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas