Raimo Kulli asus Soome Porsche GT3 Cup sarja liidriks

Laupäeval alustas selle aasta Porsche GT3 Cup Challenge Finland sari, kus osaleb ka Eesti üks parimaid ringrajasõitjaid Raimo Kulli. Sarja avaetapp sõideti Hämenlinnas, Ahvenisto rajal ja Kulli võitis ühe sõidu, oli teises kolmas ning on peale avaetappi sarja liider.

EST1Racing meeskonna ridades sõitev Kulli oli kvalifikatsioonis kiireim ja startis esimesse sõitu esimeselt kohalt, mida ta vaatamata konkurentide survele edukalt hoidis ja sai kirja hooaja esimese sõiduvõidu.

„Oli üsna keeruline sõit, Johan Westergård oli pidevalt endast märku andmas. Tegin vea pidurdamisel, kuid ta ei pääsenud mööda. Tegin mitu korda liiga agressiivseid pidurdamisi, rattad läksid lukku ja rehvid nö kandiliseks. See ei teinud asja lihtsamaks, sest auto vibreeris päris korralikult. Ahvenisto rajal pole palju möödasõidu võimalusi ja hoidsin oma liidrikohta kindlalt,“ rääkis Kulli peale esimest sõitu.

Teises sõidus oli Kulli osaline stardi järgses esimese kurvi rüseluses, mille tagajärjel langes ta võistlejaterivi tagaotsa. Sealt sõitis ta aga ennast kolmandaks. Avaetapi järel on Kulli sarja liider, edu teisel-kolmandal kohal oleva Raimo Niemi ja Emil Westmani ees on kolm punkti, sarja teine etapp sõidetakse 18. juunil Botniaringil.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas