Ralf Aron alustab hooaega F3 sarjas

Eelseisval nädalavahetusel alustab FIA Euroopa F3 meistrivõistlustel oma uut hooaega Ralf Aron. Möödunud aastal Itaalia vormel-4 meistritiitli võitnud ja Eesti parimaks ringrajasõitjaks valitud Ralf Aron jätkab ka tänavu Prema Powerteam võistkonnas. Hooajaks valmistumisel on Ralf läbinud suur hulga testikilomeetreid ja kohanenud F3 autoga.

"Kindlasti on vormel-3 sarjas raskem kui F4 sarjas oli," kommenteerib Ralf. "Tase on palju kõvem ja ka auto on palju keerulisem. Siiamaani on kõik hästi sujunud ja võrreldes tiimikaaslastega tundub kiirus väga hea olevat. Eks esimeses ajasõidus saab juba täpsemalt teada, kus ma võrreldes konkurentidega olen."

Esimene etapp sõidetakse Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal ja üldse kokku on F3 sarjas tänavu kavas 10 etappi, igal etapil kolm võistlussõitu.

"F3 sarjas ei tohi nendel radadel testida, mis tänavu kalendrisse kuuluvad, aga olen siiski enamike radadega tuttav," räägib Ralf Aron. "Nädalavahetusel toimuvad sõidud Paul Ricardi ringraja lühemal variandil ja seetõttu saab seal kindlasti keeruline olema, sest vahed ringiaegades on väikesed. Kvalifikatsioonis võib väiksemgi eksimus maksta mitmeid kohti stardirivis."

F3 sarja uustulnukana on Ralf seadnud endale eesmärgiks olla parim just uustulnukate arvestuses, sest osalemas on ka palju sõitjaid, kes sarjas juba mitmendat hooaega sõitmas.

"Vähemalt ühte uut sõitjat tean, kes väga hea tasemega, aga alati võib ju tulla ka üllatajaid," kommenteerib Ralf. "Aga tähtis on rahulikult võtta, teha kõik endast olenev korralikult, anda endast maksimum ja küll siis ka tulemused tulevad."

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas