Ralf Aron alustas Prantsusmaal hooaega F3 sarjas

Foto: Prema Powerteam

Prantsusmaal, Paul Ricardi ringrajal sõideti nädalavahetusel selle aasta esimene Euroopa F3 etapp, kus startis ka Ralf Aron, kes sõidab tänavu samuti Prema Powerteam ridades. Eelmise aasta Itaalia F4 sarja meistri jaoks oli see korralik nädalavahetus, kui sai kirja kaks seitsmendat kohta ja tõusis uustulnukate arvestuses kahel korral poodiumile. 

Esimeses sõidus oli Aroni stardikohaks 11 stardiruut ja ta tõusis sõiduga seitsmendale kohale, uustulnukate arvestuses oli ta kolmas. Teise sõidu kvalifikatsioonis oli ta neljas. Esimesse kurvi jõudis ta teisena, kuid seal oli korralik rüselus, Aron suutis küll kontakti vältida kuid tegi spinni ja langes võistlejaterivi tahaotsa. Sõit jäi tal kahjuks pooleli katkise velje tõttu. Kolmandas kvalifikatsioonis oli ta viies, sõidus kaotas kaks kohta ja lõpetas seitsmendana. Uustulnukate arvestuses oli ta taas kolmas. 

"Lõpetasin viimase sõidu taas seitsmendana ja see on positiivne tulemus, arvestades, et tegu oli minu esimese Euroopa F3 sõiduga. Meeskond tegi suurepärast tööd, mina aga pean analüüsima statistikat, et näha, kuidas end veel arendada ja uues sarjas tõusta," rääkis Aron peale kolmandat sõitu.

Peale esimest etappi on Aron sarjas kümnendal kohal (12 p), sarja liider on tema tiimikaaslane Nick Cassidy (54 p). Uustulnukate arvestuses on kaks kolmandat kohta saanud Aron viiendal kohal (30 p). Uustulnukate liider on Joel Eriksson (58 p). Sarja järgmine etapp sõidetakse 22.-24. aprillil Ungaris, Hungaroringil.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas