Ralf Aron ja Jüri Vips kihutasid nädalavahetusel F3 sarja viimasel etapil

Ralf Aron tõmbas oma Euroopa F3 meistrisarja hooajale joone alla

Euroopa F3 meistrivõistluste viimasel etapil Hockenheimi ringrajal finišeeris Ralf Aron kahel korral esikümnes ja saavutas hooaja kokkuvõttes 9. koha.

Kvalifikatsioonisõidud kulgesid F3 sarja viimasel etapil taas väga tasavägiselt ja kui Ralf Aroni ringaeg jäi parimast maha vaid 0.,38 sekundiga, pidi ta leppima 11. stardikohaga. Parandades avasõidus oma positsiooni mitme koha võrra finiseeris Ralf Aron 8. kohaga. Teise sõidu lõpetas Aron 10. kohaga, mis andis punktitabelisse veel ühe lisapunkti. Kahjuks sõideti talle kolmandas sõidus juba esimesel ringil tagant sisse, milla tagajärjel purunes tagarehv ja Hitech GP tiimi sõitja oli sunnitud pöörduma rehvivahetuseks boksi, mille tõttu punktikohale polnud selles sõidus enam võimalik tõusta.

Ralf Aron: "Muutsime nädalavahetuse jooksul korduvalt seadistust ja lõpuks saimegi auto kiiremaks, aga stardikohad ei võimaldanud enam paremaid kohti saavutada. Ega see enam midagi ei otsustanud, sest hooaja kokkuvõttes polnud ju enam midagi saavutada ja tegelikult oligi kogu nädalavahetusel fookus juba järgmisel aastal otsimaks uusi võimalusi, kuidas karjääri jätkata."

 

Jüri Vips tõusis uustulnukate arvestuses kahel korral poodiumile

Jüri Vipsi debüüt F3 sarjas õnnestus igati edukalt ja noor Eesti võidusõitja finišeeris kahel korral uustulnukate arvestuses esikolmikus.

Jüri Vips istus Motopark võistkonna F3 autosse esimest korda Hockenheimis toimunud etapi vabatreeningutel. Esialgu võttis autoga kohanemine aega, aga juba teises ja kolmandas sõidus õnnestus Vipsil parandada tublisti oma stardikohta. Nädalavahetuse teises sõidus tõusis ta 17. stardikohalt lõpuks 12. kohale ja saavutas uustulnukate arvestuses kolmanda koha. Sarnaselt kulges ka kolmas võistlussõit, kus Vipsil õnnestus oma stardipositsiooni parandada seitsme koha võrra ja finišeerida 13. kohal, saavutades sealjuures uustulnukate arvestuses taas 3. koha.

Jüri Vips:"Kogemus oli vägev ja poleks osanud oodata, et uustulnukate arvestuses kohe poodiumile õnnestub tõusta. Igatahes kulus see kogemus järgmist hooaega silmas pidades marjaks ära."

 

Foto: FIA F3

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2016

Järjekordne raamat sarjast „Eesti Autosport“ koondab endas traditsiooniliselt kokkuvõtet aastast Eesti autospordis. Hulgaliselt pildimaterjali, põhjalikud ülevaated, persoonilood ja 2016. aastat kokku võttev statistika. Järjekorras on see juba 14. raamat ja sellise pika traditsiooniga spordiraamatuid pole Eestis palju. Aasta pakkus meile erinevatelt aladelt erinevaid emotsioone ja need on kõik siia kaante vahele pandud.

See raamat on väärikas kokkuvõte 2016. aastast Eesti autospordis ja see leiab kindlasti tee Eesti autospordisõbra raamaturiiulisse. Saadaval nii raamatupoodides kui EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas