Ralf Aron saavutas Euroopa F3 meistrivõistluste etapil esimese ja teise koha uustulnukate arvestuses

Euroopa F3 meistrivõistluste eelviimasel etapil õnnestus Ralf Aronil kõigis kolmes võistlussõidus parandada oma stardikohta ja lõpetada esikümnes, nendest kahel saavutas ta neljanda koha. Uustulnukate arvestuses lisas eestlane oma kontole esimese ja teise koha punktid.

Imola ringrajal toimunud etapi kvalifikatsioonisõitudes sõitis Ralf Aron võistlussõitudeks välja vastavalt kümnenda, kuuenda ja viienda stardikoha.

Hea stardiga avasõidus suutis Ralf Aron mööduda mitmest konkurendist ja ületas finišijoone seitsmendana. Teine sõit oli nagu esimese kordus ja taas suurepärase stardi teinud Ralf Aronil õnnestus mööduda kahest konkurendist ning finišeerida neljandana. Uustulnukate arvestuses tõusis Aron aga poodiumi teisele astmele. Kolmandas sõidus tegi Ralf Aron olulise möödasõidu kohe avaringil, kui ta suutis mööduda oma peamisest rivaalist uustulnukate punktitabelis ja tõusta neljandaks. Tõrjunud edukalt konkurendi edasised rünnakud lõpetas Prema Powerteami sõitja võidusõidu neljandana ja saavutas esikoha uustulnukate arvestuses.

"Vabatreeningutel oli mul kiirus väga hea, aga kahjuks oli kvalifikatsioonis palju ebõnne, sest konkurentide väljasõidud rikkusid mitu head ringi," kommenteeris Ralf Aron. "Viimastel etappidel on Volkswageni mootorid olnud sirgetel palju kiiremad kui meie Mercedese jõuallikad, aga sellegipoolest õnnestus mul kõigis kolmes sõidus oma stardikohta parandada."

Enne kahe nädala pärast toimuvat Euroopa F3 meistrisarja viimast etappi hoiab Ralf Aron uustulnukate punktitabelis 2. kohta ja on üldarvestuses 8. kohal.

Foto autor Prema Powerteam

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas