Ralf Aron saavutas Euroopa F3 meistrivõistluste kokkuvõttes 2.koha uustulnukate arvestuses

Euroopa F3 meistrivõistluste viimasel etapil tõusis Ralf Aron kolmel korral uustulnukate arvestuses poodiumile ja saavutas hooaja kokkuvõttes selles arvestuses 2. koha. Üldarvestuses lõpetas Ralf Aron hooaja kokkuvõttes 7. kohal.

Hockenheimis sõidetud viimase etapi kvalifikatsioonides saavutatud ringiajad andsid Prema Powerteami sõitjale nädalavahetuse sõitudeks 5., 8. ja 11. stardikoha. Kõigis kolmes võistlussõidus aga õnnestus Ralf Aronil oma kohta tublisti parandada. Avasõidus tõusis Ralf Aron stardi ja esimese ringi järel neljandaks ning püsis sel kohal kuni finišini, saavutades samas ka esikoha uustulnukate arvestuses. Ka teises sõidus õnnestus eestlasel juba stardiga tõusta mitu kohta ettepoole ja finišeerida viiendana ning uustulnukatest kolmandana. Kolmandas sõidus tegi Ralf Aron suurepärase stardi ja tõusis juba esimeste kurvidega 11. kohalt seitsmendaks, aga pidi hiljem siiski ühe koha loovutama ja finišeeris kaheksanda kohaga.

"Kiirus oli hea juba vabatreeningutel ja esimene kvalifikatsioon kulges samuti normaalselt, kuigi oleks saanud ehk veel paremini," kommenteeris Ralf Aron. "Teises kvalifikatsioonis tekitas üks tiimikaaslastest väikese segaduse, mis rikkus nii minu kui ka veel ühe tiimikaaslase kvalifikatsiooni. Aga sõidud läksid iseenesest hästi - tegin häid möödasõite ja suutsin igas sõidus kohti parandada. Kui aasta algul ei saanud vahel just sõitudes kõige paremini hakkama, siis nüüd hooaja lõpus läks asi paremuse poole. Igatahes võis nädalavahetusega rahule jääda. Hooajaga võib ka kokkuvõttes rahule jääda, sest kuigi hooaja keskel oli paar kehvemat nädalavahetust, siis lõpus kulges taas tõusvas joones."

Euroopa F3 meistrivõistluste kokkuvõttes saavutas Ralf Aron uustulnukate arvestuses 2. koha ja üldarvestuses 7. koha. Euroopa meistriks krooniti Ralf Aroni tiimikaaslane Lance Stroll ja tiimide arvestuses saavutas esikoha Prema Powerteam.

Foto: Prema Powerteam

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas