Ralf Aron saavutas F3 Macau GP võistlusel 3. koha

Ralf Aron tegi FIA F3 Maailmakarikavõistlusel Macau tänavarajal suurepärase sõidu - alustanud võistlust 13. stardikohalt saavutas ta lõpuks 3. koha ja oli uustulnukatest parim.

Macau F3 GP on pikkade traditsioonidega mainekas võistlus, millele FIA on on World Cup staatuse. Võidusõidud kitsal tänavarajal on alati tasavägised, pingelised ja avariiderohked. Ralf Aron osales tänavu Macau võistlusel esmakordselt ja tegi seda Van Amersfoort Racing võistkonna koosseises.

Ajasõidud kõige paremini ei sujunud ja Ralfi parim ringiaeg andis talle kvalifikatsioonivõistluseks 17. stardikoha. Põhisõiduks selgitatakse Macaus stardijärjekord eraldi kvalifikatsioonivõistlusega ja 17. kohalt alustanud Aronil õnnestus sõiduga oma kohta parandada ning ta teenis põhivõistluseks 13. stardikoha. Tänu heale stardile tõusis Aron juba esimesel ringil mitme koha võrra ja kui järgmistel ringidel juhtus mitu avariid, siis ohutusauto lahkumise järel oli eestlane tõusnud juba 7. kohale. Peagi möödus ta ees sõitnud tiimikaaslasest ja eelviimasel ringil tegi veel ühe ilusa möödasõidu ning alustas viimast ringi viiendal kohal. Aga kui võistluse kaks liidrit tegid viimases kurvis avarii, siis ületaski Ralf Aron finišijoone kolmandana. Sealjuures oli ta ka parim Mercedese mootorit kasutanud sõitjatest.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2016

Järjekordne raamat sarjast „Eesti Autosport“ koondab endas traditsiooniliselt kokkuvõtet aastast Eesti autospordis. Hulgaliselt pildimaterjali, põhjalikud ülevaated, persoonilood ja 2016. aastat kokku võttev statistika. Järjekorras on see juba 14. raamat ja sellise pika traditsiooniga spordiraamatuid pole Eestis palju. Aasta pakkus meile erinevatelt aladelt erinevaid emotsioone ja need on kõik siia kaante vahele pandud.

See raamat on väärikas kokkuvõte 2016. aastast Eesti autospordis ja see leiab kindlasti tee Eesti autospordisõbra raamaturiiulisse. Saadaval nii raamatupoodides kui EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas