Ralf Aron teenis punktilisa F3 etapil Austrias

Red Bull Ringil Austrias toimunud Euroopa F3 meistrivõistluste 4. etapil finišeeris Ralf Aron kahel korral esikümnes ja uustulnukate arvestuses tõusis ka pjedestaalile.

Nädalavahetus Austrias kujunes Ralf Aronile suhteliselt keeruliseks ja võistlussõitudes koges ta päris palju ebaõnne. Esimest sõitu, mis lõpuks jäi pooleli suure avarii tõttu, alustas Ralf Aron üheksandalt kohalt ja samal kohal jõudis ka finišisse. Teises sõidus oli Ralf sunnitud keset võistlust boksipeatuse tegema, et vahetada purunenud esitiib ja seetõttu 12. kohast kõrgemale enam tõusta polnud võimalik.

Pühapäeval toimunud kolmandat sõitu alustas Ralf Aron neljandalt stardikohalt ja võitles esimestes kurvides ka kolmanda koha pärast, aga tihedas konkurentsis toimus palju trügimist ja mitmeid kontakte, mistõttu langes eestlane hetkeks isegi esikümnest välja. Aga lõpuks suutis Ralf siiski tõusta üheksandaks.

Ralf Aron: "Esimeses kvalifikatsioonis suutsin oma ringiaegu pidevalt parandada, aga viimastel ringidel tegin ise paar viga. Teine ajasõit kulges päris hästi, aga vahed olid hästi väikesed ja konkurents väga tihe. Kaotasin parimale vaid 0,2 sekundiga, aga koht oli alles kaheksas. Esimene võistlussõit kulges iseenesest päris normaalselt. Ja kuigi kaotasin esimeste ringide rüselemises mõned kohad, siis suutsin lõpuks siiski punktikohale tõusta. Teises sõidus oli taas palju trügimist ja jäin seetõttu ka esitiivast ilma ning pidin boksi sõitma. Viimases sõidus tegin väga hea stardi ja jõudsin kolmandal kohal sõitnud rivaalile juba kõrvale, aga ta keeras mulle peale ja kaotasin seetõttu aega. Ja juba teises kurvis oli suurem kokkupõrge, mida vältides kaotasin päris mitu kohta. Ohutusauto lahkumise järel toimus veel rüselusi ja langesin vahepeal juba esikümnest välja, aga lõpuks õnnestus siiski üheksandaks tõusta."

Kokkuvõttes on Ralf Aron kogunud 67 punkti ja hoiab hetkel 10. kohta. Uustulnukate arvestuses on Eesti võidusõitja 3. kohal.

Järgmine Euroopa F3 meistrivõistluste etapp toimub juunikuu viimasel nädalavahetusel Norisringi ringrajal Saksamaal.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas