Ralf Aron võitis F3 etapil Ungaris esimese sõidu ja oli teises sõidus teine

Euroopa F3 meistrivõistluste 2.etapil Hungaroringil võitis Ralf Aron avasõidu ja saavutas teises sõidus 2. koha. Sarja kokkuvõttes hoiab Ralf Aron 5. kohta

Alustanud avavõistlust kolmandalt stardikohalt õnnestus Ralf Aronil tõusta hea stardiga teisele kohale. Seejärel püsis eestlane tihedalt liidri kannul ja kui sõidetud oli pool distantsi tegi Ralf Aron suurepärase möödasõidu ning tõusis võistluse liidriks. Ülejäänud võidusõidu vältel suutis Ralf hoida liidrikohta enda käes ja ületaski finišijoone esimesena.

"Start oli väga hea ja seejärel suutsin head tempot arendada," kommenteeris Ralf. "Palju sõltus rehvide kulumisest ja seda tuli tähelepanelikult jälgida. Lõpu poole hakkasid ka mul rehvid veidi kuluma, aga suutsin siiski kohta hoida."

Nädalavahetuse teisel sõidule startis Ralf Aron teiselt kohalt, tegi hea stardi ja asus jälitama liidrina kihutanud tiimikaaslast Max Güntherit. Prema Powerteami sõitjad kihutasid samas järjestuses kuni finišini.

"Teine sõit kujunes enam-vähem esimese sõidu korduseks, sest rehvid kulusid kiiresti ja pidime sõitma neid hoolega säästes," tõdes Ralf Aron.

Pühapäeval toimunud kolmanda sõidu ajaks olid avanenud taevaluugid ja võistluse ajaks oli rada läbimärg. Kümnendalt stardikohalt alustama pidanud Ralf aga kahjuks katkestas juba soojendusringil.

"Teel boksist stardirivisse tegin väga libedal rajal pirueti ja kuna see juhtus väga kitsas kohas, kus barjäärid lähedal, siis lõhkusin ka vastu neid oma auto," nentis Ralf Aron. "See oli üks hullemaid vigu, mida olen teinud. Aga kokkuvõttes võib nädalavahetusega siiski rahule jääda. Nägime, et kiirust mul on ja suudan esiotsas sõita."

Euroopa F3 meistrivõistluste kolmas etapp sõidetakse Pau tänavarajal 14.-15. mail

Foto: Prema Powerteam

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas