Ralf Aron võitis kaks sõitu Mugellos ja kindlustas liidrikohta Itaalia F4 sarjas

Mugello ringrajal sõidetud Itaalia Vormel-4 meistrivõistluste 4. etapil võitis Ralf Aron kolmest sõidust kaks ja kindlustas sellega oma liidrikohta meistrisarja punktitabelis. Ralf Aron näitas head kiirust juba vabatreeningutel ja sõitis mõlemas kvalifikatsioonis, millistel jagati stardikohad esimeseks ja kolmandaks võistlussõiduks, ülekaalukalt parimad ringiajad. Teises kvalifikatsioonis oli 17-aastase eestlase ringiaeg koguni 0,5 sekundi võrra parem kui lähimal rivaalil.

"Olime Mugellos varem trenni teinud ja samuti olime koos tiimiga auto kallal kõvasti vaeva näinud," kommenteeris Ralf ülekaalulkalt häid ringiaegu.

Alustanud esimest sõitu parimalt stardikohalt asus Prema Powerteami sõitja Ralf Aron võistlust juhtima ja kasvatas kärmelt oma edu konkurentide mitmele sekundile. Iga ringiga kasvas Ralfi edu poole sekundi võrra ja finišis edestas ta teist kohta 8,7 sekundiga.

"Esimeses sõidus sain kiiresti teistelt eest ära ja tegelikult ütles tiim mulle juba viiendal ringil, et hoiaksin rehve ega väga enam ei pingutaks," nentis Ralf Aron.

Teiseks sõiduks rivistuti stardijoonele esimese sõidu kümne parema osalt pööratud järjestuses ja seega alustas Ralf võistlust kümnendalt kohalt. Stardi järel oli mitmete sõitjate vahel veidi rüselemist ja selles segaduses sai ka Ralfi auto veidi viga ning kaheksa parema hulka ehk punktikohale tal tõusta ei õnnestunud.

"Start polnud kõige parem ja lisaks toimus esimesel ringil väike rüselus, milles lõhkusin tiiva," kommenteeris Ralf. "Auto oli seejärel balansist täiesti väljas ja kiirus kadunud."

Seevastu kolmas võistlussõit oli taas Ralf Aroni hea kiiruse demonstratsiooniks ja sellest kujunes praktiliselt esimese sõidu koopia. Ralf juhtis stardist finišini ja lõpetas viis sekundit enne lähimat konkurenti.

"Kolmandas sõidus polnud mingeid probleeme ja vaid paar esimest kurvi pidin veidi võitlema, aga pärast seda oli kõik super," rõõmustas Ralf.

Kuna sarja punktitabelis teiseks enim punkte kogunud sõitja Guan Yu Zhou tulemused jäid Mugello ringrajal tagasihoidlikumateks, siis kasvatas Ralf oma edu tiimikaaslase juba 50 punktile. Ralfil on koos 206 punkti ja Zhou'l 156 punkti. Nüüd järgneb Itaalia F4 meistrisarjas kahekuuline paus ja viimased kolm etappi sõidetakse alles septemebris ja oktoobris. Siiski pole Ralfil kavatsust kogu suve ainult puhata, vaid augustis kavatseb ta osaleda Saksamaa F4 sarja etapil, mis toimub Nürburgringil.

"Pole Nürburgringil varem võistelnud ja tulevikus võivad need kogemused kasuks tulla," kommenteeris Ralf Aron. "Samuti tahab ka tiim Nürburburgringilt kogemusi."

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas