Ralf Aron võitis sõidu Saksamaa F4 sarja etapil

Nürburgingil toimunud Saksamaa vormel-4 meistrisarja etapil võitis Ralf Aron pühapäeval toimunud kolmanda sõidu. Laupäeval toimunud kahes sõidus saavutas Eesti noor vormelisõitja mõlemas seitsmenda koha.

Kuigi Ralf Aron koos Prema Powerteamiga otsustasid tänavu keskenduda Itaalia vormel-4 meistrisarjale, osaleti siiski veel ühel Saksamaa sarja etapil Nürburgingil. Eesmärgiks oli tulevikku silmas pidades tutvuda rajaga, kus Ralf pole varem sõitnud. Tutvumine Nürburgringiga kõige paremini ei alanud, sest ei vabatreeningutel ega ka kvalifikatsioonis ei leidnud Ralf õiget kiirust.

"Algusest peale ei leidnud kuiva rajaga head kiirust, ja ei saanudki aru, kas ei saanud autot õigesse seadesse või lihtsalt ei istunud mulle rada," kommenteeris Ralf Aron.

Kuiva rajaga sõideti ka mõlemad laupäevased sõidud. Mõlemat sõitu alustas Ralf viiendalt stardipositsioonilt ja finišeeris seitsmendana.

"Teiseks sõiduks muutsime veidi autot, aga vist läksime vales suunas," nentis Ralf.

Seevastu pühapäev üllatas sõitjaid jaheda ilma, udu ja vihmast märjaks kastetud rajaga. Ralf alustas neljandalt stardikohalt ja kuigi langes stardisaginas isegi hetkeks seitsmendaks, hakkas ta peagi uuesti ettepoole tõusma. Kui paari ringi järel ühe avarii tõttu rajale sõitnud ohutusauto taas lahkus, tõusis Ralf kiiresti kolmandaks ja peagi ka liidriks. Ring ringilt kasvatas ta vahe lähimate rivaalidega mitmele sekundile ja võitis kindlalt sõidu.

"Märg rada sobis mulle väga hästi ja kuna rohkem ma tänavu Saksamaa meistrisarja etappidel kaasa ei tee, siis oli võit heaks lõpetuseks selle sarja hooajale," kommenteeris Ralf Aron.

Ralf Aroni järgmiseks võistluseks on kolme nädala pärast toimuv Itaalia F4 etapp Adria ringrajal.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas