Rallikrossi Eesti meistrivõistlused jätkuvad laupäeval Põltsamaal

Olerex Eesti MV rallikrossis 2. etapp sõidetakse sel laupäeval, 7. juunil Põltsamaa lähistel asuval Piiroja rallikrossirajal. Rajale on tulemas 30 sõitjat neljas võistlusklassis. Kõige arvukamalt on esindatud klass Super1600, kus Piirojal saab esmakordselt näha rallikrossisarjas sõitmas seni Superkrossis ning ringrajal võistelnud Tõnu Peeki. Noorteklassis on taas rajale esimesel etapi Eesti rallikrossisarjaga liitunud Venemaa noorsõitja Pavel Krichevsky. Noormees esimesel etapil veel poodiumile ei jõudnud, kuid võtab teist etappi seda tõsisemalt.

„Oleme otsustanud 2014. aastal kogu hooaja Eestis kaasa teha, sest esimene etapp näitas, et Eesti rallikrossi tase on hea ja siin sõites on Pavelil võimalik väärtuslikke kogemusi saada,“ tõdes Pavel Krichevsky treener. Et meeskond tõesti on kõrged eesmärgid seadnud, näitab tõsiasi, et sõitja saabus koos meeskonnaga Eestisse juba nädala algul ja asus siinsetel radadel harjutama.

Enamik sõitjatest saabub Piiroja rajale juba reede õhtul, et osaleda Põltsamaa linnas toimuval rallikrossiautode paraadil ja warm up peol Põltsamaa lossihoovis. Kõik huvilised saavad peoplatsil rallikrossiautode ja sõitjatega lähemalt tutvust teha ja ansambli Justament saatel jalga keerutada.

Laupäeval, 7. juunil algavad võistlussõidud kell 10.15. Väravad avatakse kell 8.00, mil algavad treeningsõidud.

Rallikross on autode võidusõit, mida sõidetakse segakattega (asfalt, kruus jne) ringrajal, selleks spetsiaalselt ehitatud tänavasõiduautodega, mis sarnanevad WRC-autodele. Iga sõit algab ühisstardist, toimub kolm eelvooru, kus korraga on rajal 3-4 autot ja poolfinaalid ning finaalsõidud viiakse läbi kuni 6 osalejaga. Tegemist on peamiselt Põhjamaades populaarse spordialaga, kuid eriti populaarne on rallikross ka Hollandis, Belgias, Prantsusmaal ja Suurbritannias.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas