Rallikrossi MM-sarjas debüüdi teinud Janno Ligur sai esimest korda Riias Bikernieki rajal peetud etapil 17. koha.

Tavapäraselt Super1600 klassi EM-sarjas võistlev Ligur sõitis Lätis SuperCar klassis Reinsalu Sport meeskonna Ford Fiestaga. Avapäeval tehniliste probleemidega kimpus olnud ja kahe kvalifikatsioonisõidu järel 18. kohal olnud Ligur oli pühapäeval kolmandas eelsõidus 15. ja neljandas eelsõidus 17. Ligur sai ka kokkuvõttes 17. koha, olles esimene, kes jäi punktita, kirjutab ETV Spordiportaal.

„Riia etapi teine võistluspäev algas tugevas vihmasajus,“ iseloomustas Ligur võistlusolusid. „Öösel vahetatud mootor töötas nii nagu pidi. Keerulised tingimused tegid ka auto seadistamise raskeks, kuna selle autoga sõidukogemused vihmasajus puudusid. Pärast hommikust treeningut leidsime autole sobiva seade.“

Ligur edestas ka MM-sarja kahel esimesel hooajal maailmameistriks tulnud norralast Petter Solbergi, kes tegi Lätis karjääri halvima võistluse, jäädes esimest korda poolfinaalidest välja.

„Eelsõitudes üritasin endast maksimumi anda ja püüda võimalikult head aega," kommenteeris Ligur. "Kolmandas eelsõidus ebaõnnestus start, kuid sõidukiirus oli täitsa rahuldav. Neljandas eelsõidus tuli täitsa viisakas start ja kiirus oli üleval. Etapi kokkuvõttes 17. koht ja võib debüüdiga täitsa rahule jääda. Sain palju sõita ja terve meeskond õppis autot paremini tundma. Kogemus väga kõva ja hea baas, et siit edasi minna.

Rallikrossi Euroopa meistrivõistlustel sai klassis Supercar Andri Õun samuti 17. koha

foto: Richard Baumanis

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas