Raplas selguvad driftimeistrid

Laupäeval selguvad Rapla kardirajal Eesti drifti meistrid pro-street ja street-klassis. Võistluspäeva lõpetab pro-street klassi parimate lahing pro-klass sõitjatega superfinaalides.

Pro-klassi võistlejate jaoks on jaht meistritiitlile läbi, ent kaks kolmandikku tiitlitest on veel jagamata. Sel laupäeval toimub pro-street ja street-klassi võistlejate finaalvaatus – Rapla kardirajal saab päriselt selgeks, kes tänavune meister ning kes peab veel tõsiselt trenni tegema, sest meistitiitlile ta sel aastal veel ei küündi.

Seisud hooaja üldarvestuses enne viimast etappi on väga tihedad, sest pro-street klassi esikolmik mahub vaid 12 punkti sisse. Liidrikohta hoiab tänavune suurüllataja nooruke Kevin Pesur, kes noppis võidu hooaja kahel esimesel etapil. Eesti noorim driftija, 15-aastane Kevin läheb viimasele etapile vastu heade emotsioonidega, sest tema auto kallal on vahepeal palju parendusi tehtud. Vana ja väsinud mootor on asendatud uuega ning auto on dünopingis ka seadistatud. Punktitabelis on tema kannul Ott Kokk, kes jääb vaid kümne punktiga maha, ning Randar Kajo, kes omakorda hingab oma konkurendile kuklasse. „Kindlasti ei tee kaasvõistlejad mu elu Rapla kardirajal lihtsaks, kuid ma lähen võitlema meistritiitli eest. Tunne on hea ning ootused on suured,“ rääkis pro-street klassi hooaja liider Kevin Pesur.

Pro-street klass on tänavu uus võistlusklass, mis asetseb tehniliste tingimuste poolest street- ja pro- klassi vahele. Sel aastal on pro-street klassis võistelnud kokku 25 sõitjat, kellest 16 võistleb meistritiitlile. 

Ajakava

Laupäev, 13. september

10.00 väravad avatud pealtvaatajaile

10.00 tandemtreeningud

12.00 street klassi koosolek

12.20 street-klassi top 8

13.05- 15.00 Kvalifikatsioonid

15.05 võistlejate koosolek

15.30 pro-street klassi finaalid top 32-1

17:15 superfinaalid, pro versus pro-street

autasustamine

Foto: Risto Pakkonen

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas