Reedel stardib taas off-road huviliste oodatud üritus – Klaperjaht.

See võistlus seondub meie kujutlustes eelkõige higiste ja poriste sõitjatega, kes loetud tundide jooksul peavad „kivist vee” välja pigistama, et oma neljaveolise sõbraga võimalikult palju ringe teha tihti läbimatuna näival porisel ringrajal.

09-11.08 augustil Jaanikesel, Valga lähedal toimuv kolmeteistkümnes Klaperjaht on Eesti Offroad Racing´u meistrivõistluste sarja kolmas osavõistlus. Ühtlasi on see Euroopa off-road võistlussarja „Euro-Trophy“ viimane osavõistlus.

Sarnaselt eelmistele Klaperjahtidele toimub kestvussõit ringrajal, mis sellel aastal koosneb nii tõusudest, mudavannidest kui ka tehnilisest trassivalikust koos uute tehisraja lõikudega. Kui rajast pool on justkui peopealt jälgitav, siis teine pool jääb aga metsa, mis peidab endas põnevat ojaäärset luhta.

Sel aastal sisaldab üritus ka mõningaid põnevaid uuendusi, eelkõige seoses võistlusklassidega. Nimelt katsuvad tänavu võistkonnad jõudu klassides ET-1, kuhu kuuluvad originaal-ja vähese ümberehitusega sõidukid rehvide läbimõõduga kuni 33´´ ja ET-2, kuhu kuuluvad suurte muudatuste, ümberehitustega või spetsiaalselt võistluseks ehitatud piiramatu rehvide läbimõõduga sõidukid.

Klaperjahil toimuvad ühtlasi Venemaa meistrivõistlused ATV Trophy Raid´is, mille raames samal rajal koos kohalike sportlastega sõidavad ATV ja UTV meekonnad Venemaalt.

2013. aasta võistluse formaat on traditsiooniliselt kolmepäevane. Alates reede ennelõunast saab jälgida kvalifikatsioonisõite. Laupäeval sõidetakse maasturiklassides välja meistrivõistluste punkte ning pühapäeval toimuvad motoklasside ja veoautode võidusõidud.

Laupäevane võistluspäev päädib „Euro-Trophy“ karikasarja auhinnatseremooniaga ja kontserdiga. Meeleolu hoiab üleval muusika ja päevajuht-kommentaator.

Peaauhinnad klassidele ET-1 ja ET-2 panevad välja Tiki Treiler, Metabo, Cruiser 4x4 ja teised sponsorid; motoklasside suurtoetajaks on Motul.

Sarnaselt varasemaga on maastikusõidu huvilistel võimalus teha läbi seiklus Turistide klassis, mis stardib 09.08. oma põnevale rajale Mulgimaalt vastavalt korraldajalt saadud juhistele.

Täpse informatsiooni võistluste ja selle ajakava kohta leiate kodulehelt www.klaperjaht.ee.

Uudiseid saab jälgida nii kodulehelt kui Facebook'i lehelt Klaperjaht.

Pealtvaatajatele on sissepääs võistlusele tasuline:

• Pealtvaataja mitmepäevane pilet (käepael) maksab 15.- €;

Mitmepäevapilet (käepael) annab õiguse liikuda võistlusalas kõigil võistluspäevadel ning osa saada laupäeval toimuvast kontserdist.

• Pilet ostetuna eelmüügist, maksab 12.-€.

• VIP pilet 120.-€

• Eelmüügist ostetuna VIP pilet maksab 100.-€

VIP pilet võimaldab tasuta toitu ja jooke VIP-telgis ning sissepääsu VIP tribüünile aga ka palju muud põnevat.

• Laupäeval ja pühapäeval on võimalik osta ka ühe võistluspäeva pilet, mis maksab 10.- €.

Ühe võistluspäeva piletit eelmüügist osta ei saa.

• Lapsed, kes mahuvad 1,2 meetrise mõõdupuu alt läbi, saavad sisse tasuta.

Parkimispilet maksab 2.- €. Seda saab kasutada korduvalt ja see sisaldab ühtlasi Autolehe viimast numbrit, milles on „Klaperjahi Racing´u pass".

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas