Rehvitootjast Hankook sai Baltic 1000km võistluse nimisponsor

Ringraja võistlus Baltic 1000km, mis sõidetakse 16.-18.juunini Pärnus, astus prestiižsesse motorspordi klubisse, kuhu kuuluvad 24 tunni sõit Dubais, Formula 3, Saksa turismiautode sari DTM ja tosin muud ringraja võistlust maailmas. Kõiki neid võistluseid ühendav ühine tegur on maailma üks suurimaid rehvitootjaid – Hankook. Alates sellest nädalast kannab ka Baltikumi uusim ringrajavõistlus nime Hankook Baltic 1000 km.

„Alustada koostööd nii tugeva partneriga on kasulik mitmes mõttes: prestiižne nimi, suured teadmised ja kogemus. Olen kindel, et saame kõiki neid tugevusi parimal moel üheskoos kasutada.

Rehvitootjal on uus lähenemine, millega üritatakse jõuda suure vaatajaskonnani nii maailmas, kui ka Baltikumis. See on esmakordne, et nii suure kaliibriga rehvitootja saab Baltikumi ringrajavõistluse nimisponsoriks ning meile on see suur au“, sõnas võistluse peakorraldaja Darius Grinbergas.

Lisaks aitab Hankook Baltic 1000 km võistlust Euroopas promoda ning kõik juunis Pärnu võistlusel osalevad võistlusmasinad kasutavad eelnimetatud rehvitootja toodangut.

Motorspordi kogemused

„Oleme väga uhked, et saame olla Hankook Baltic 1000 km võistluse nimisponsorid. Olla esimesed rehvitootjad Baltikumis, kes toetavad nii suurt ringrajavõistlust on suur saavutus. Kuna meie jaoks on Baltikumi ning Põhja-Euroopa turg väga oluline, siis tunneme, et saame pakkuda paljudele motorspordifännidele ja meie toodete kasutajatele suurepärase elamuse“, sõnas Manfred Sandbichler, kes on Hankook Euroopa Motorsport direktor.

Rehvitootja Hankook toodang pole tuntud ainult selle poolest, et toodab kvaliteetseid tänavasõidu rehve, vaid on edukad ka mitmes motorspordi võistlussarjas.Alates 2004.aastast on Hankook toetanud mitmeid kestvussõidu ja turismiautode meeskondi, kuid eelkõige on rehvitootja tuntud kui võistluste sponsor.

Hankookist sai Saksa turismiautode sarja DTM peamine rehvitarnija aastal 2011. Aasta hiljem sõlmiti leping FIA Formula 3 sarjaga, mis on heaks hüppelauaks vormel 1 sarjale. Just läbi Formula 3 sarja on omal ajal kuninglikku F1 sarja jõudnud sellised nimed nagu Ayrton Senna, Michael Schumacher, Sebastian Vettel ja paljud teised.

Aastal 2013. sai Hankookist FIA Juunioride autoralli meistrivõistluste partner ning aasta hiljem liituti nimeka kestvussõidu sarjaga, mille võistlused sõidetakse Dubai, Barcelona, Silverstone ja paljudel muudel tuntud ringradadel.

„Sari on üks suurimaid kestvussõidu sarju maailmas, kus osalevad paljud erinevad masinatootjad ning nende masinad nagu Audi R8 LMS, BMW Z4 GT3, Ferrari 458 GT3, Mercedes SLS AMG GT3, Porsche 997 RSR, Renault Sport RS-1 GT3 jpt.” sõnas Sandbichler.

Tänavuse aasta alguses alustas Hankook koostööd Saksa ADAC TCR võistlussarjaga ning turismiautode sarjadega Itaalias ja Portugalis.

„Kuna Hankook Baltic 1000 km võistlust näidatakse otseülekandes Leedus, Lätis ja Eestis ning läbi Motors TV miljonitele inimestele üle maailma, siis on see nii võistluse korraldajate, kui ka Hankooki jaoks suurepäraseks võimaluseks jõuda suure publikuni,“ võttis Hankook Euroopa Motorsport direktor eelseisva võistluse eelsed mõtted kokku.

Veel tasavägisem võistlus

On teada tuntud fakt, et kui samal võistlusel kasutavad kõik osalejad sama rehvitootja toodangut, siis on ka võistlustingimused võrdsemad ning heitlus kohtade eest tasavägisem.

„Hoolimata sellest, et Hankook Baltic 1000 km võistlusel osalevad erinevad masinad, on neil kõigil kasutada sama rehvitootja rehvid ning see võtab meeskondadelt ühe mure vähemaks millega tegeleda ning annab rohkem aega keskenduda võistlustaktika ja soorituse elluviimiseks,“ sõnas Audrius Gelzinis, kes on Hankook importija Juta direktor.

Lisaks eelnimetatule on mees ka Juta Racing Motorsport meeskonna pikaaegne manager, kellel ringraja kogemusi kümnetes aastates.

„Meeskonnad saavad end suurest tööst säästa, sest Hankook muretseb selle eest, et võistlusnädalavahetusel oleks kõigile piisav kogus rehve ning lisaks pakuvad nad ka täisteenust. Meeskonna personali ülesandeks jääb vaid rehvitootja telki veljed kohale tuua ning hiljem võistluseks valmis rehvidele järgi tulla,“ sõnas kogenud meeskonna manager.

Olgu väljas päikeseline ilm või sadagu vihma, igas formaadis rehve jätkub kogu nädalavahetuseks kõigile. Võrdsed rehvitingimused tagavad ka selle, et võistlejad ei saa enam öelda, et konkurendil olid paremad või uuemad rehvid.

Juhul, kui mõne meeskonna võistlusmasin peaks mingil põhjusel varem rajaäärde jääma, ei pea meeskonna juhid muretsema sellepärast, et kuidas järelejäänud rehvidest lahti saada-Hankook võtab need tagasi.

Baltikumi suurim ringrajavõistlus

Hankook Baltic 1000 km võistlus sõidetakse 16.-18.juunini Pärnus, auto24ringil. Võitlusele on oodata kuni 40 meeskonda, kes toovad rajale sellised võistlusmasinad nagu Mercedes SLS AMG GT3, Maserati GT4 ja BMW M3.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas