Ringraja hooaeg saab lõppakordi Pärnus auto24ringil

Eeloleval nädalavahetusel 21.-23. septembrini heitlevad Baltikumi parimad ringrajasõitjad hooaja viimaste punktide eest Eestis ning selguvad ka tänavused meistrid.Pärnus, auto24ringil on erinevates klassides starti minemas ligi 100 võistlejat.

Klassis BEC ehk Baltic Endurance Championship arvestuses on end hooaja viimasele võistlusele registreerinud 20 meeskonda. Eesti sõitjatest on tänavuse BEC meistritiitli eest heitlemas Mikk Maaten, kelle meeskond GSR Motorsport hoiab enne hooaja viimast starti teist kohta.

Liidrikohta hoidvast Rotoma Racingust jäädakse maha 10 punktiga. Eestlane jagab kodurajal autot leeduka, Ernesta Globytega. Eesti meeskondadest toob 4 tunni kestvussõidus rajale Seat Cupra TCR-i, ALM Motorsport.

NEZ BMW Xtreme arvestuses on veel meistritiitli võimalus Eesti litsentsiga sõitval Thomas Padovanil. Samas klassis on veel eestlastest startimas Gert Jugala, Kren Tunder, Peep Peeterson, Enar-Klaus Kunman ja Sven Karuse.

Porsche 911 GT3 Cup klassis on eestlastest meistritiitli võimalus veel kahel mehel – Oliver Tiirmaal ja Raivo Tammel.

Eestlastest on eeloleval nädalavahetusel veel kodurajal võistlustulle minemas – Raivo Hääl (Chevrolet Camaro) ja Peeter Peek (Honda Civic).

Ringraja võistlus on publikule tasuta ning kõikidest võistluspäevadest teeb Live ülekande ka Delfi.

Võistluste ajakava leiab: https://batcc.eu/wp-content/uploads/2017/09/parnu_final_timetable_2408.pdf

Registreerunud võistlejate nimekiri: http://batcc.eu/entry-list-batcc-finale-2018/

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas