Saluri rallikrossi EM-sarja viimasel etapil üheksas, Ligur üldkokkuvõttes kaheksas

Saksamaal sõidetud rallikrossi Euroopa meistrivõistluste sarja hooaja viimasel etapil olid võistlustules eestlased Siim Saluri ja Janno Ligur. Pühapäeval sõideti Super1600 klassis viimane kvalifikatsioonisõit, kaks poolfinaali ning finaalsõit. Siim Saluri sai esimeses poolfinaalsõidus viimase ehk kuuenda koha, edestades ajaga teises poolfinaalis viimase koha saanud Pavel Vimmerit.

“Päris kindlasti jäi hooaja jooksul starte väheks ja see mõjus stabiilsusele. Üldkohaga võib ju rahule jääda, aga hea võimalus oli hooaeg finaaliheitlusega lõpetada,” rääkis Saluri. “Nüüd jääb see järgmiseks aastaks. Ega ma jonni ei jäta, Super1600 klaassi auto mulle sobib, kogemusi ka juba on - nii et tuleb pingutada.”

Laupäevase kolme kvalifikatsioonisõidu järel üheksandat kohta hoidnud Janno Liguri kolmanda kvalifikatsioonisõidu tulemus tühistati, seega polnud tal viimasel kvalifikatsioonisõidul lootust poolfinaalkoha eest võistelda.

Etapi võitis ungarlane Krisztian Szabo, kes krooniti ka EM-sarja üldvõitjaks. Teise koha saavutas venelane Igor Sanin ning kolmanda taanlane Ulrik Linnemann.

Üldkokkuvõttes tuli teiseks Szabole vaid ühe punktiga kaotanud Linnemann ning kolmandaks leedukas Kasparas Navickas. Enne viimast etappi viiendal kohal olnud Janno Ligur saavutas lõpuks kaheksanda koha, Siim Saluri tuli 15. kohale.

SuperCari MM-etapi võitis rootslane Kevin Eriksson, kellele järgnesid norralased Petter Solberg ning Andreas Bakkerud. Finaalis viienda koha saanud rootslane Mattias Ekström kindlustas ühtlasi ka rallikrossi MM-tiitli.

„Ma ei suuda seda uskuda,“ sõnas Ekström pisarsilmil pärast finišit. „Ma unistasin alati millestki sellisest, kuid see, kuidas me seda viimase kolme aasta jooksul teinud oleme – ise oma tiimi üles ehitanud – on suurepärane. See on väga eriline moment.“

Enne viimast MM-etappi Argentinas on Ekström kogunud 251 punkti, Petter Solbergil on 221 punkti ning kolmandal kohal oleval Johan Kristofferssonil 217 punkti.

foto: Johnny Loix

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas