Siim Saluri näitas Inglismaal korralikku kiirust, kuid koges ka ebaõnne

Rallikrossi maailmameistrivõistlused jätkusid teise etapiga Inglismaal, Lydden Hill rajal ja Euroopa MV etapi arvestuses oli Super 1600 klassis rajal Siim Saluri, kes suutis näidata küll head kiirust, kuid kahjuks jagus talle ka ebaõnne.

Siim Saluri sõitis esimeses eelsõidus välja väga tubli 6. koha, kirjutab rallikross.ee Teises eelsõidus Siim küll sõitis, kuid jokkeris tegi spinni ja kahjuks sõitu lõpuni ei saanud. Nii kolmandas kui neljandas eelsõidus oli ilm väga vahelduv, mistõttu oli mitu korda üleval “wet race” silt, mis andis võistlejatele võimaluse vahetada alla vihmarehv. Siimu sõnul läksid nad alt rehvivalikuga, kuna vihmarehv küll pandi alla, kuid sõidu alguseks muutus rada taas nii kuivaks, et vihmarehv ei töötanud nii nagu oleks seda teinud slick-rehv. Samuti tõi Siim välja, et aeglasemate sõitjatega koos startimine ei tõota ka väga kiiret aega, sest tempot üles saada nii kiirel rajal nagu on Lydden Hill, on raske. Raja kohta märkis ta veel, et esimene kruusa shikaan on väga keeruline ja sellega toimetulek nõuab veel harjutamist. Kuna Super1600 klassis sõideti laupäeval ära kõik neli eelsõitu, siis kolmanda ja neljanda eelsõidu vahel oli Siimu jaoks aega autot korrastada 20 minutit, mis aga ei olnud piisav, et radiaatorilt eemaldada kõik sinna kogunenud muda. See aga tähendas, et järgmises eelsõidus hakkas auto ülekuumenema. Kolmandas ja neljandas eelsõidus sai Siim kirja 17. ajad. Esimesel etapil purunes Siim Saluri võistlusautol Citroen C2-l mootor, mistõttu ei saanud mees esimeselt etapilt tulemust üldse kirja. Nüüd, teisel etapil, pidas mootor ja võistlusauto kenasti vastu, kuid mees ise tegi paar mittevajalikku spinni. Seega loodame Siimult kiireid aegu ja head tulemust kolmandalt etapilt. Etapiarvestuses saavutas Siim Saluri 16.koha.

Kohe eestlase järel oli eelmisel etapil kolmanda koha mees lätlane Janis Baumanis. Konkurendi Siim Saluri õnul purunes nüüd aga Baumanise autol mootor, mis küll vahetati ära, kuid mis ei töötanud nii nagu oleks lätlane lootnud. Meistrivõistluste arvestuses on peale teist etappi Baumanis 10. kohal ja Saluri 17. kohal.

SuperCar arvestuses võttis MM-sarja teise etapi võidu eelmisel aastal Eestis sõitnud Andreas Bakkerud (Ford Fiesta), teine Robin Larsson (Audi A1) ja kolmas Briti ringrajasõitja Andrew Jordan. Oma poolfinaali võitnud lätlane Reiniss Nitisš kahjuks finaalis ei startinud, seda tema Ford Fiesta elektriprobleemide tõttu.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas