Sten Oja stardib nädalavahetusel rallikrossi Euroopa meistrivõistluste etapil

Sten Oja, kes eelmisel aastal tuli nii Eesti kui Põhja-Euroopa meistriks rallikrossis, stardib eeloleval nädalavahetusel rallikrossi Euroopa meistrivõistluste etapil Soomes, Kouvolas. Võistlusauto Mitsubishi Lancer EVO 6 on põhjalikult ette valmistatud ja kõik on valmis, et püüda kõrget kohta Euroopa meistrivõistluste etapilt võimsaimas, neljaveoliste autode klassis Super Car.

Käesolev hooaeg on Sten Oja meeskonnale olnud heaks õppimise aastaks ja hooaja esimese poole stardid Soome meistrivõistluste sarjas näitasid, et vajalik kiirus oli olemas. Ühtlasi näitasid need stardid ära ka selle, et kui on soov Euroopa meistrivõistlustel head kohta sõita, peab tehnikaga veel tööd tegema. Samal ajal kui Steni võistlusautot ette valmistati, hoidis Sten kätt soojas Grossi Toidukaubad Viru rallil VIP-autot sõites ja erinevatel sprindivõistlustel osaledes.

Tiimi juhi Lauri Oja eestvedamisel on tänaseks Mitsubishi Lancer EVO 6 saanud uue mootori, mis ette valmistatud Harju KEK ralliklubis, kus suure töö on ära teinud Ivar Raidam ja Rivo Linnjärv. Mootori häälestamisega tegeles Andres Vanaselja ja tänusõnad lähevad ka tuntud kiirendajale Viljar Mäesepale, kes oma jõu ja nõuga on kaasa aidanud. Peale kolmapäeval Põltsamaal, Piiroja rallikrossirajal tehtud edukat testi võib öelda, et nii auto kui Sten on Kouvolas sõidetavaks EM etapiks valmis. Kouvola rada on Stenile üsna tuttav ja konkurents EM-etapil saab olema tihe. Lisaks Euroopa sarja tippudele osalevad seal paljud Soome sõitjad, kes Stenile tuttavad Soome meistrisarjast.

Kohale on oodata palju Eesti fänne, sest kokku stardib Kouvolas kuus Eesti sõitjat. Super Car klassis lisaks Stenile Jarmo Võsa, Andri Õun ja Valdur Reinsalu ning kaheveoliste klassis Super 1600 Janno Ligur ja Siim Saluri.

Laupäeval, 22. septembril sõidetakse treeningud, ajasõidud ja esimene eelvoor. Pühapäeval, 23. septembril on kavas kaks eelvooru ja finaalid.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas