Superkrossi karikavõistlused jätkusid Valgeranna jäärajal

Superkrossi karikavõistluste teine etapp sõideti pühapäeval Pärnu lahel Valgerannas, kus võistlejaid ootas 1,1 kilomeetrine jäärada.

Kaheveoliste klassis sai võidu Vahur Kupper, kes finaalis edestas mõlemad eelsõidud võitnud Mati Herdojat, kolmandana tuli üle lõpujoone Simo Lind. LADA klassis oli võidukas Kauri Metsaots Margo Soometsa ja Marko Sau ees. Tagaveoliste autode arvestuses oli võidukas Kauri Metsaots, teine Margo Soomets ja kolmas Marko Sau. Nendega koos sõitnud Volgade finaali võitis Andris Vejins, teine Guntis Skele ja kolmas Antons Dolgopolovs. Noorteklassi parim oli Kristofer Lupp.

Rahvakrossi klassis edestas finaali pingelises heitluses Ivo Uutar Aivo Ojalat, kolmas oli Kristofer Lupp. 2WD vabaklassis oli võidukas võidutses Kairo Kallas Artur Metsare ees ja 4WD vabaklassis Helmet Palm Ameriico Jõfferti ees. Piikrehviga autode klassis oli Valgeranna finaalis kiireim Kairo Kallas Margo Soometsa ja Kauri Metsaotsa ees.

Päeva Valgerannas lõpetas traditsiooniliselt superfinaal, kus sai võidu Ivo Uutar, edestades Kairo Kallast ja Aivo Ojala. Lisaks autodele käisid rajal ka krosskardid, kus oli võidukas Peep Langeproon, teine Kaido Ambus ja kolmas Marti Sepp.

Valgeranna etapi detailsed tulemused

Hooaja kolmas superkrossi karikasarja etapp peetakse juba vähem kui kuu aja pärast 2. märtsil Taali krossirajal.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas