Suur Maasturite Talvesprint pakub lihtsal moel põnevat vaatamist (VIDEO)

Kõigile neile, kellel panevad suuremad ja väiksemad maasturid ning offroad südame kiiremini põksuma, on põhjust sammud sättida sellel nädalavahetusel Harjumaale, Kõue valda, Silmsi külla. Sest just seal toimub laupäeval Suur Maasturite Talvesprint, mille rada on selline, et ka pealtvaataja pääseb lihtsa vaevaga võistlust vaatama.

Võistluste start on laupäeval kell 10.00 ja sõidu kontrollajaks on neli tundi. Siis lähevad masinad rajale, et etteantud aja jooksul läbida võimalikult palju mahamärgitud ringe. Korraldajate sõnul jookseb rada ümber suure põllulapi metsas ja lagedal ning nii saab pealtvaataja lihtsa vaevaga liikuda ühest punktist teise. Pealtvaatajate autodele on Silmsi külas ka eraldi sisselükatud parkla ja kuna selle tegemiseks kulus traktoril kütet, siis on vägagi põhjendatud 3 eurone parklatasu, millega maaomaniku kulusid katta saaks. Võistlus ise on pealtvaatajatele tasuta.

Võistlusklasse on kolm: Sportklass „33+” (rehvimõõt 33,1’’ ja edasi), Sportklass „33” (rehvimõõt kuni 33’’) ja Sportklass „ATV“. Kõikidele klassidele on rada sama.

Võistluskeskus ja staap asub Silmsi külas, GPS koordinaadid on: 59:07:07; 25:18:56

Et saada täpsemat ülevaadet, siis siin on video eelmise aasta Suurest Maasturite Talvesprindist: http://www.youtube.com/watch?v=jJpxpqZWv7w&NR=1&feature=endscreen

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas