Suur Võidusõit 2015 toob starti peaaegu 150 võistlusautot

Sellel nädalavahetusel, 27. ja 28. juunil peetakse Põhjamaade modernseimal ringrajal auto24ringil rahvusvaheline autospordivõistlus Suur Võidusõit 2015. Tänaseks on võidusõidule registreerunud peaaegu 150 võidusõitjat, mis teeb sellest siinse regiooni ühe suurima autospordi võistluse. Lisaks sporlikule poolele on võimalik osa saada live-kontserdist ning koguperelaadast.

Rajal rohkelt võistlusklasse ning üllatussõitjad

Suur Võidusõit 2015 toob starti koguni 9 võistlusklassi võidusõiduautod, teiste seas on pilkupüüdvaimad Porsche 911 GT3 Cup ja HRX Camaro Cup sõidukid. Põnevaimad duellid peetakse aga ilmselt maha BMW 325 Cup klassis, milles lähevad võistlusrajale Eesti ja Soome masinad koos. Seega on oodata tõsist kahe riigi maavõistlust.

BMW-klassis tulevad rajale ka kaks üllatusesinejat. Esimene neist on eelmise aasta European Radical Mastersi teise koha omanik Tristan Viidas, kes stardib 45-minutilises kestvussõidus Mikk Maateni paarimehena. Teiseks üllatussõitjaks on tuntud koomik ning naljamees Henrik Normann, kes vahetab poole sõidu peal välja Kasmar Tunderi.

Vaatemängu pakuvad kindlasti ka Porsche-klassi võidusõidud. Seda enam, et selles klassis läheb rajale tõeline autospordi elav legend, neljakordne autoralli maailmameister Juha Kankkunen. Hoopis teiselt autospordidistsipliinilt tuttav 56-aastane maailmakuulus soomlane stardib auto24ringil siiski hobikorras, peamine põhjus Kankkuneni siin viibimiseks on tema poja Niko osalemine V1600 klassi võistlusel. Vanameistri sõnul on tema osalemine seotud pigem asjaoluga, et nii on siiani tegusal mehel võimalik oma pojaga pikemalt koos olla.

Muuseas, raja kõrvalt jälgib võistlust veel teinegi soomlasest maailmameister, nimelt Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen. Pole ju ka välistatud võimalus, et homme annab üks soomlasest maailmameister annab teisele soomlasest maailmameistrile üle auhinnakarika.

Kodused vormel-Scandicu autod on aga konkurentsitult kiireimaid masinad rajal. Klassis kasutatavale vormel-Renault 2.0 autole kuulub ka ringraja ringirekord, üle-eelmisel aastal Martin Rumpi poolt välja sõidetud 1:11,579 (159,432 km/h). Antud klassis saab näha taaskord tulist duelli Antti Rammo ning liigagi kaua Eesti ringrajasporti valitsenud Raimo Kulli vahel.

Väga põnevaid ja iseärelikke võistlusmasinaid näeb koos võistlemas klassis Baltic Open, kus rajal on Dodge Viperite kõrval võimalik näha ka Radicale ja muid eksoote. Kohalikud saavad selles klassis aga pöialt hoida erkkollase Ladaga sõitvale Kaspar Aruveele.

Võimas meelelahutusshow

Lisaks võidusõidule pakub Suur Võidusõit 2015 enneolematult lahedat äraolemist ka neile pereliikmetele, kes võidusõidust sedavõrd palju ei pea. Nimelt peetakse võistlustega paralleelselt koguperelaata ning kontserdilaval astuvad üles mitmed Eesti parimad artistid. Laupäeva pärastlõunal saab nautida eurolaulikute Stig Rästa ja Elina Borni esinemist, õhtupoolikul tulevad lavale Ines bändiga ning Koit Toome.

Koit Toomet saadab legendaarne ansambel Radar ning Jaak Joala 65. sünniaastapäeva puhul tulevad esitele kultusfilmist "Teisikud" pärit hitid. Laupäeva õhtu jätkub Pärnu ööklubis "Sugar". 

Reedel, 26. juunil on auto24ringil vabatreeningute ja kvalifikatsioonide päev, kvalifikatsioonid algavad kell 15.50. Laupäeval on võistluste pidulik avamine kell 12.00, enne seda peetakse ära kaks võistlussõitu, millest esimene stardib kell 10.55. Pühapäeval algavad võistlussõidud kell 10.25. 

Suur Võidusõit 2015 piletid on saadaval Piletilevist või kohapealt.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas