Tänak/Järveoja pole ainsad eestlased Soome MM-rallil

Reedel antakse Rovaniemist start autoralli maailmameistrivõistluste teisele etapile. Arctic Rally Finlandi starti asub lisaks Hyundai tehasesõitjatele Ott Tänakule / Martin Järveojale veel kolm Eesti rallipaari.

Milliste plaanide-mõtetega Rally2 kategooria autodel sõitvad eestlased MM-rallil stardivad?

Egon Kaur / Silver Simm (Volkswagen Polo GTI) saavutasid eelmisel nädalal Eesti meistrivõistluste etapil EMV2 klassis võidu ja tegid lõppenud nädala reedel veel ka testi. „Otsisime võimalusi veel kiiremaks saada,” rääkis Kaur. „Eks rajaga tutvumisel näeme tingimusi täpsemalt ja stardipositsioonist sõltub, millised teeolud ees ootavad. Hulk WRC-autosid ja R5-si läheb ees, tuleb olla valmis kõigeks.”

Samuti Volkswagen Polo GTI-l koos ukrainlasest kaardilugeja Volodymyr Korsiaga sõitev Georg Linnamäe ütles JMV Motors Otepää Talveralli finišis, et plaan on Eesti meistrivõistluste avaetapilt hangitud kogemusi MM-etapil võimalikult efektiivselt ära kasutada. „Kohalike vastu on Soomes kindlasti keeruline saada, aga anname endast parima ja loodame, et saame ka hea tulemuse,” lisas ta.

Gregor Jeets / Kauri Pannas (Škoda Fabia Evo) katkestasid Otepääl rajalt väljasõidu tõttu. Kuna auto sai kannatada ja kaardilugeja vajab avariijärgseks taastumiseks aega, stardib Jeets renditud auto ja teise kaardilugejaga, kelleks on Andrus Toom. „Tean, et enesekindlust avarii ei mõjuta. Tahame olla kiired ja kui Ott ja Martin välja arvata, siis eestlastest kõige kiiremad,” rääkis Jeets.

Arctic Rally Finland sõidetakse 26.-28. veebruarini Rovaniemi ümbruses, kavas on 251 kilomeetrit kiiruskatseid.

Foto: Arctic Rally Finlandil startivad Egon Kaur / Silver Simm saavutasid Eesti meistrivõistluste talvisel etapil klassivõidu. Foto: Pille Russi / Autoleht

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas