Teine järjestikune kübaratrikk Martin Rumpile

Möödunud nädalavahetusel võõrustasid Formula Mastersit Malaisia Kuala Lumpuri tänavad. Selleks puhuks esmakordselt kesklinna ehitatud ringrada oli kõike muud kui lihtne. Kitsad kiired ja metsikult raputavad kurvid pakkusid pilootidele tõsist väljakutset ning pealtvaatajatele huvipakkuvaid intsidente. Kõige ohtlikum oligi Beerhausi kurv, mida võeti täiskiirusel ning kohati oli seejuures vormelauto täielikult õhus.

Martin Rump: „Pärast kübaratrikki Penbays olime Kuala Lumpuri jõudes enesekindlad, aga samas ei osanud värskelt valminud linnarajal täpselt midagi eeldada. KL on minule esimene tänavarada - ilusate vaatamisväärsuste ja paljude pealtvaatajate keskel on täiesti imeline sõita. Keeruline oli väga piiratud ajaga saada jagu kitsastest, hüplikest ja ülimalt tehnilistest kurvidest, samas kohanesin kiiresti ja edasine oli juba puhas nauding.“ Martin võitis esimese kvalifikatsiooni napi 0,01 sekundiga ning teise juba veenva 0,9 sekundiga, mis tagasid talle vastavalt esimese stardiruudu 1. ja 3. võidusõiduks ning esimese võistluse kiireim ring 1. stardiruudu 2. võistlussõiduks. Martin võitis kõik kolm võistlussõitu, juhtides neid stardist finišilipuni ja kindlustades sellega Formula Masters sarja liidripositsiooni 54-punktini.

Martin Rump: „Nädalavahetus läks väga hästi, KCMG näitas tipptaset ja koostöö oli paigas. Pärast niivõrd nõudlikul tänavarajal võistlemist olen sõitjana ühe väärtusliku kogemuse võrra rikkam.“

Järgmine etapp sõidetakse Hiinas Zhuhai International ringrajal 18-20. septembril.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas