Tristan Viidas võitis kestvussõidu kuulsal Nürburgringil

Tristan Viidas võistles möödunud nädalavahetusel Nürburgring Nordschleife rajal, Saksa pikima ajalooga kestvussõidu sarjas RCN. Tema oli autoks Sorg Rennspordi poolt ettevalmistatud BMW M235i. Viidas võttis 2,5 tunnisel võidusõidul esikoha nii oma klassi kui ka grupi arvestuses, milles osales 11 autot, edestades 2. kohta 9 minutiga. 20,8 kilomeetrisel ringrajal oli võistlustules korraga 149 autot.

Võistluse ülesehitus on üsna omapärane, otsest mees-mehe vastu võistlust pole ning autod lastakse 5-sekundiliste vahedega rohelise lipu alt üle stardijoone. Kogu võistlus käib punktide peale - mida vähem punkte seda parem. Kui sõidad aeglasemalt või kiiremalt, kui ettenähtud ring, siis saad karistuspunkte. Kõige olulisem- tuleb sõita täpselt ja kiirelt.

Tristan Viidas lisab oma kogemusest: ,,Sõit algas tugevas vihmasajus. Boksi tulles enam ei sadanud, kuid kuna rada oli ikka märg, otsustasime jääda vihmarehvidele. Boksist välja sõites saime aru, et olime selle otsusega vähekene mööda pannud, sest lühikese ajaga olid tekkinud juba kuivad laigud ideaaltrajektoorile. Seejärel otsustasime, et enam rehve vahetama ei tule ja sõidan nendega lõpuni. Teisel kohal olnud auto tegi sama otsuse mis minagi, kuid tuli siiski hiljem keset võidusõitu rehve slikkide vastu vahetama. Tänu sellele oli ta viimastel ringidel minust umbes 30 sekundit ringipeale kiirem, sest mina pidin ju tegelema vihmarehvide jahutamise ja märgade kohtade otsimisega. Kuid vahe oli nende jaoks siiski liiga suur ja lõpuks edastasin ma teist kohta 9 minutiga.´´

Viidas on rohkemgi, kui rahul saadud tulemusega: ,, Enne võistlust olin seal rajal ainult 45 ringi sõitnud ja nendest vihmaga mitte ühtegi. Seega oli päris huvitav kogemus minna põhimõtteliselt külmalt peale ja tulla peale pikka sõitu võitjana tagasi! Lisaks kõigele oli see ka minu senine kõige pikem sõit."

Hetkel toimuvad Tristan Viidasel pingsad läbirääkimised, et võistelda juba sellel nädalavahetusel VLN seeria 9. etapil Nürburgringil, tiimikaaslasteks endine IndyCari sõitja ja Spa 24h võitja Tristan Vautier Prantsusmaalt ning lõuna-aafriklane Liam Venter.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas