Tuleb põnev autospordinädalavahetus: ralli, kart, elektrivormelid

Eeloleval nädalavahetusel stardivad Eesti autosportlased Sanremo rallil ja mitmel välismaisel kardivõistlusel. Jätkub ka elektrivormelite MM-sari.

Sanremo rallil osalevad eestlastest Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC) ja Robert Virves / Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4). Ajalooliste võistlusele olid registreerunud ka Villu Mättik / Arvo Maslenikov (VAZ-2101), kuid nemad siiski ei stardi.

WRC-autod võistlevad Sanremos n-ö ralli rallis põhimõttel, ehk et neile toimub justkui eraldi ralli suuremas osas samadel kiiruskatsel, kus peetakse põhivõistlus. Stardis on viis WRC-autot, mis ei osale laupäevasel ainsal kiiruskatsel, vaid alustavad võistlust pühapäeval kell 9.21 (Eesti aeg siin ja edaspidi) algava kiiruskatsega. Virvese/Pruuli võistlus algab aga laupäeval kell 19.00 startiva kiiruskatsega. Ralli lõpeb kõigile pühapäeva õhtul: esimese WRC finišiaeg on ajatabeli järgi kell 19.30.

Otseülekannet rallilt näitab ACI Sport eelinfo järgi nii kodulehel kui Facebookis. Võistluse kodulehel on olemas täpne ajakava ja muu info, eri võistluste vahel (Sanremo ralli ja Sanremo WRC näiteks) saab navigeerida nupu Gare abil.

Itaalias Lonatos algab kardispordi WSK Euro Series, kus klassis KZ2 stardivad Kaspar Kallasmaa ja Markus Kajak. Vabatreeningud on juba alanud, eelfinaalid ja finaalid sõidetakse pühapäeval. Täpse ajakava leiate siit, otseülekande info avaldatakse eespool viidatud kodulehel.

Belgias Genkis sõidetakse Rotax Max Challenge Euro Trophy esimene etapp. Eestlastest on registreerunud Ragnar Veerus. Vabatreeningud juba käivad, reedel on kavas kvalifikatsioonid ning laupäev ja pühapäev jäävad võidusõitudeks. Täpne ajakava on leitav siit, tuleb ka otseülekanne.

Elektrivormelite (Formula E) MM-võistlused jätkuvad laupäeval ja pühapäeval Roomas. Kolmanda etapi kvalifikatsioon sõidetake laupäeval kell 13.00, võistlus algab 17.04, neljanda etapi kellaajad on pühapäeval vastavalt kell 10.00 ja 14.04. Võistlust näitavad Eurosport ja TV3 Sport Open.

Foto: Hyundai Motorsport

 

 

 

 

 

 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas