Veoautokrossi mõlemad Balti meistritiitlid jäid Eestisse

Veoautokrossi neljaetapiline Balti meistrisari lõppes 17. septembril Võrumaal Matsi krossirajal. Esmakordselt jäid mõlemad tiitlid Eestisse. Kabiiniautol GAZ 51/52 tuli Balti meistriks Ott Kevvai (Võrumaa), veobagil Margus Erin (Tapa).

Kogu hooaega iseloomustas äärmine tasavägisus ja enne otsustavat etappi oli iga osavõistlus saanud uue etapivõitja. Ott Kevvail õnnestus viimane etapp võita ja tagasi teha 2-punktiline kaotusseis oma suurimale konkurendile, lätlasele Aldis Grantinšile. Kolmas koht kuulus kokkuvõttes teisele lätlasele Bruno Leimanisele.

Veobagidel säilis enne viimast etappi tiitlilootus veel koguni viiel mehel, kusjuures kõik nad on eestlased – varem on seda klassi valitsenud ikka lätlased-leedulased. Ka viimase etapi finaal sõideti ratas rattas ja väiksemgi kohamuutus tähendanuks suuri muutusi ka üldkokkuvõttes. Etapivõidu pälvis Eino Tänavots (Saue), kuid kokkuvõttes piisas sellest siiski vaid teiseks kohaks, sest Margus Erin lõpetas kohe tema kannul ja kogus nelja etapiga ühe punkti rohkem. Viimase etapi kolmanda kohaga tagas endale ka kokkuvõtte pronksmedali Tanel Kihulane (Võru).

Paralleelselt Balti sarjaga toimus Matsil ka Eesti meistrivõistluste neljas etapp. Balti arvestusse mittekuuluval veoautol GAZ 53 võitis koduhoovis võistelnud Sigmar Tammemägi, järgnesid Andres Allik (Viljandi) ja Vaiko Samm (Võru). Viimane kindlustas endale ennetähtaegselt selle klassi Eesti meistritiitli.

EMV viimane etapp veoautokrossis toimub 15. oktoobril Tapal. Ainsana on kindel Vaiko Sammu tiitlivõit, ülejäänud medalitele on poole rohkem konkurente kui kohti. Näiteks GAZ 51/52l on nii Kevvail kui ka Grantinšil 60 EMV punkti, Leimanis jääb maha vaid neljaga; veobagidel mahub esinelik vähema kui kümne punkti sekka.

Esimese poolfinaali sisekaamera video Sigmar Tammemägi autost https://www.youtube.com/watch?v=AJze_NLrwKY

foto: autokross.ee

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas