VIDEO | Kevin Korjus tegi Renault Sport Trophy sarjas eduka debüüdi

Renault Sport Trophy sarja avaetapil Hispaanias Aragónis tõusis Kevin Korjus kahel korral autasustamispjedestaalile.

Laupäeva õhtupoolikul toimunud kestussõidus (70 minutit pluss üks ring) jagas Kevin Korjus autot number 3 rootslase Fredrik Blomstedtiga.

Kvalifikatsioonis kolmanda stardipositsiooni välja võidelnud Kevinil õnnestus veerevstart suurepäraselt ja avakurvi saabus ta liidrina. Paraku oli hoogu liiga palju, Kevin käis korra rajalt väljas ja langes viiendaks. Seda kohta hoidis ta kuni boksipeatuste "akna" avanemiseni, teenides seega PRO-sõitjate arvestusse esimesed 10 punkti.

Enne boksipeatust tõusis Korjus neljandaks, Fredrik Blomstedt möödus sõidu teises pooles veel kahest konkurendist ja tõi auto finišisse teisel kohal.

Pühapäevases PRO-arvestuse sprindisõidus startis Kevin taas kolmandalt kohalt. Ka seekord tõusis ta enne esimest kurvi liidriks, kuid teist korda end eksitada ei lasknud. Korra kättevõideldud esikohta hoidis Korjus lõpuni, ehkki parimalt stardikohalt alustanud Lewis Williamson jõudis talle lõpuringidel väga lähedale.

Kevin Korjus: "Start oli selle sõidu võti. Lewis hakkas liiga vara kiirendama ja pidi siis uuesti aeglustama, mul oli juba hoog sees ja ma sain mööda. Lewis ei jõudnud küll kordagi nii lähedale, et oleks mind rünnata saanud, aga vahe oli väga väike ja ma pidin sada protsenti pingutama stardist finišini. See oli minu elu kõige raskem võidusõit!"

Korjuse esikoht tõstis ta PRO-sõitjate arvestuses teisele kohale Lewis Williamsoni järele, punkte on neil hetkel vastavalt 35 ja 43.

Vaata Kevin Korjuse võidukat Renault Trophy sprindisõitu täies pikkuses

Renault Sport Trophy sarja teine etapp sõidetakse 13.-15. mail Itaalias Imolas.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas